Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Domy drewniane

Robert Gutowski

Gotowe domy drewniane do 15 000 zł zakupimy bezpośrednio u producentów, w sklepach internetowych, a nawet w marketach budowlanych. Przed zakupem, oprócz ceny samego domku, powinniśmy sprawdzić także cenę transportu i ewentualnego montażu na miejscu.

Drewniane domy
Drewniane domy
Fot. Shutterstock/Bianca Grueneberg

Domy drewniane do 15 000 zł

W ostatnim czasie wzrosło zainteresowanie Polaków działkami. Wiele osób szuka terenów wokół zbiorników wodnych. Są to zazwyczaj niewielkie nieruchomości, które nabywcy przeznaczają na działki rekreacyjne. Jednak zakup terenu to nie wszystko. Trzeba go wyposażyć w niezbędne media i postawić jakiś budynek. Dla jednych będzie to budynek do nocowania w okresie letnim, dla innych przez cały rok, lub po prostu do przechowywania sprzętów i narzędzi. W tej kwestii najczęściej wybieraną opcją są domy drewniane. Sprawdźmy jakie domy możemy kupić do 15 000 zł.

Gotowe domy drewniane

Jeżeli szukamy gotowych domków drewnianych do 15 000, głównie będą to małe domki do około 20 m². W środku spokojnie zmieszczą się stół, kanapa, szafka kuchenna i narzędzia typu kosiarka, łopaty, grabie. W tej kwocie dostaniemy także domki z tarasami. U większości producentów, do opcji podstawowych, możemy dokupić wiele dodatkowych elementów i usług jak np. dodatkowa impregnacja, podwójne  pokrycie dachu, transport, przygotowanie terenu i montaż na miejscu, grubsza podłoga, dodatkowe okiennice, taras i wiele innych.

Domki drewniane - czy warto kupować>>>

Domy drewniane całoroczne

Jeżeli szukamy całorocznych domów drewnianych, ciężko będzie się nam zmieścić w 15 000 zł. Jednak nie jest to też niemożliwe, ale będzie wymagało sporo własnego nakładu pracy i umiejętności. Istnieje bowiem możliwość zakupu drewnianego szkieletu domu całorocznego. A zatem kupujemy konstrukcję całego domu w częściach i musimy ją samodzielnie złożyć, a następnie wykończyć według naszych preferencji. W tej opcji możemy stworzyć swój własny domek drewniany całoroczny nawet z poddaszem i tarasem. Istnieje możliwość zakupu pełnego domku całorocznego do samodzielnego montażu, jednak koszt zakupu będzie tu znacznie wyższy, od około 30 000 zł.

W kwocie 15 000 zł będziemy mogli zakupić konstrukcję o metrażu do około 30 m². Szkielety domków drewnianych zakupimy bezpośrednio u producentów lub w sklepach internetowych.

Tanie domy drewniane całoroczne - ceny

Jeżeli jednak nie chcemy bawić się w samodzielne wykończenia, ale zakupić gotowy drewniany dom całoroczny, w którym swobodnie zamieszkamy, będziemy musieli liczyć się z dużo wyższymi kosztami.  Te najtańsze, o najmniejszym metrażu, zaczynają się od kilkudziesięciu tysięcy zł, ale za gotowy dom drewniany całoroczny o nowoczesnym projekcie, z materiałów wyższej klasy, zapłacimy nawet kilkaset tysięcy złotych i więcej.

Podsumujmy, jakie mamy opcje do wyboru, kupując dom drewniany:

  1. Domki letniskowe, sezonowe o małym metrażu (do około 20 m²) – kupujemy gotowy produkt, który w całości przyjeżdża na działkę – koszt od 2 500 zł (domki narzędziowe) i od 8 000 zł (domki letniskowe).
  2. Domki całoroczne szkieletowe – kupujemy drewnianą konstrukcję domku do samodzielnego montażu i wykończenia – koszt od 9 000 zł (przykład: drewniany szkielet domku o pow. 28 m² z poddaszem – 13 500 zł)
  3. Domki drewniane całoroczne – kupujemy elementy domku do samodzielnego złożenia – koszt od 14 000 zł.
  4. Domki drewniane całoroczne gotowe – kupujemy dom z kompleksową usługą złożenia/ustawienia – koszt od około 50 000 zł.
  5. Możemy również pokusić się o zakup domku drewnianego z rynku wtórnego. Na platformach sprzedażowych znajdziemy wiele tego typu ogłoszeń. Wówczas musimy przeważnie zorganizować transport własny.
    Więcej o:

Skomentuj:

Domy drewniane