Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak oszczędzić na wyprawce noworodka?

red.

Niedługo pojawi się w twoim domu maluszek? Zobacz, co zrobić, aby oszczędzić na wyprawce noworodka.

Poprośmy znajomych i rodzinę, żeby dając prezent dla malucha, dali nam coś, czego rzeczywiście potrzebujemy
Poprośmy znajomych i rodzinę, żeby dając prezent dla malucha, dali nam coś, czego rzeczywiście potrzebujemy
Fot. Pexels.com/CC0

Noworodek potrzebuje mleka (najlepiej mamy), ciepła i miłości rodziców. Na pewno przydadzą się też pieluszki. Jednak wszystkie pozostałe produkty, które podsuwa nam marketing i reklama, nie są tak naprawdę niezbędne – choć oczywiście mogą znacznie ułatwić życie świeżo upieczonych rodziców.

Jak zaoszczędzić na pieluszkach dla noworodka?

Jeśli chcemy zaoszczędzić na pieluszkach dla malucha, zastanówmy się nad pieluszkami wielorazowymi. To nie musi oznaczać powrotu do niewygodnych i nieszczelnych pieluszek tetrowych – na szczęście na rynku jest bardzo duży wybór nowoczesnych i ekologicznych pieluszek wykonanych np. z użyciem bambusa. Same pieluszki są droższe niż jednorazowe, ale zakup z czasem się opłaca, nawet jeśli musimy kupować kolejne pieluszki o coraz większych rozmiarach. Pytanie tylko, czy jesteśmy gotowi na pracę związaną z praniem pieluszek – choć można je prać w pralce, wcześniej trzeba je wstępnie oczyścić.

ZOBACZ, JAK OSZCZĘDZAĆ PIENIĄDZE. POMYSŁY NA 2016 ROK >>

Prezenty i swap baby, czyli oszczędzamy na wyprawce dla noworodka

Co jeszcze powinno znaleźć się w wyprawce noworodka? Łóżeczko, wanienka do mycia, ubranka, delikatne kosmetyki, mięciutki ręcznik, pościel, kocyk i wózek. Jeśli chcemy czuwać nad maluszkiem cały czas, przyda się monitor oddechu. Kosmetyki musimy kupić nowe, wszystkie pozostałe rzeczy można dostać lub kupić używane.

Po pierwsze, istnieje duże prawdopodobieństwo, że zostaniemy zarzuceni prezentami od rodziny. Niektórzy zapytają, co chcielibyśmy dostać – a my możemy przekazać im listę potrzebnych nam rzeczy, żeby mogli z niej coś wybrać.

Po drugie, rozejrzyjmy się po rodzinie i znajomych – jest bardzo duże prawdopodobieństwo, że ktoś będzie miał do oddania ubranka, mebelki, zabawki.

Po trzecie, warto sprawdzić, czy w dzielnicy lub mieście nie będzie organizowana wymiana lub sprzedaż używanych rzeczy dla dzieci i mam w ciąży. To świetna okazja, żeby za darmo albo za niewielkie kwoty wejść w posiadanie ubranek i innych potrzebnych maluchowi przedmiotów. Pomysł na tego typu imprezy przyszedł z zagranicy - łatwo je znaleźć, wpisując w wyszukiwarkę nazwę naszego miasta czy dzielnicy i dodając "swap baby". Czasem za wstęp na "swap baby" trzeba zapłacić (około 10 złotych).

Warto także zaglądać do komisów wyspecjalizowanych w rzeczach dla dzieci, do punktów z dobrej jakości używaną odzieżą, a także na serwisy aukcyjne, gdzie na pewno znajdziemy w dobrej cenie niemal wszystko, co powinno znaleźć się w wyprawce noworodka.

ZOBACZ, JAK PŁACIĆ MNIEJ ZA BILETY DO KINA >>

Nie kierujmy się ceną

Wszyscy próbują cię przekonać, że to, co jest droższe, jest lepsze? Nic bardziej mylnego! Porównuj skład i jakoś potrzebnych produktów. Może się okazać, że droższe przedmioty mają wyższą cenę tylko i wyłącznie ze względu na markę. Nie daj się naciągnąć!

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak oszczędzić na wyprawce noworodka?