Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Metamorfoza kuchni za 3000 zł

Kasia Bobocińska, conchitahome.pl

Autorka bloga Conchita Home przeprowadziła metamorfozę własnej kuchni. Całość kosztowała niecałe 3000 zł. Za to powstała stylowa kuchnia.

Kuchnia, choć nie była ani zniszczona, ani zaniedbana, wymagała odświeżenia. Nade wszystko właściciele potrzebowali zwyczajnie zmiany - w starej kuchni nie czuli się już dobrze. A kuchnia należy do Katarzyny Bobocińskiej autorki bloga o wnętrzach Conchita Home. Metamorfozę przeprowadziła sama - od projektu po wykonanie.

Malowanie kuchennej glazury

"Metamorfozę rozpoczęłam od opróżnienia i zdjęcia górnych szafek" - mówi Kasia. Krokiem drugim było malowanie ściennych płytek. Do tego użyto białej farby renowacyjnej V33. Najpierw konieczne było dokładne oczyszczenie glazury z tłuszczu i innych zabrudzeń. Na płytki położono trzy warstwy farby.

Malowanie ścian i szafek

Następnie przyszła kolej na ściany, do których użyto farby Magnat Ceramic w kolorze białym, oraz szafki kuchenne. Dolne zyskały dość ciemny, szary odcień.

Początkowo bałam się użyć tak ciemnego koloru. Zwykle otaczałam się kolorami białym, kremowym - ogólnie jasnymi barwami, a tu taka zmiana.

- mówi autorka metamorfozy Kasia Bobocińska. Górne szafki także pomalowano, ale już w jasnym odcieniu farbą renowacyjną do mebli V33 w kolorze sól morska. Wymieniono także szyby oraz dodano szprosy.

Szafka na przyprawy, wisząca na przeciwległej ścianie, ginęła na tle ściany, dlatego i ona została przemalowana. Użyto do tego farby Śnieżka Supermal w odcieniu lekkiej zieleni (ncs s 3010-g40y). W podobnym kolorze jest też grzejnik, który znajduje się przy oknie nad szafką dolą ciągu kuchennego. Dzięki wszystkim zabiegom kuchnia zyskała nowy i świeży wygląd. Widoczne są tu nawiązania do stylu skandynawskiego.

Koszt metamorfozy kuchni

Ile to wszystko kosztowało? Poniżej zestawienie kosztów:

- farby renowacyjnej V33, Castorama, 385 zł
- grunt ceramiczny Magnat, 52 zł
- farby Magnat, 115 zł
- uchwyty złote oraz haczyki, Allegro, 100 zł
- akcesoria do malowania: folie, wałki, pędzle, taśmy, ok. 60 zł
- szyby na zamówienie, 75 zł
- kinkiet Pot szary, 290 zł
- lampa, Ikea, 49,99 zł
- farba Supermal Śnieżka, 36 zł
- grzejnik Purmo Plan Compact, 1079 zł
- dodatkowe szafki górne, 713 zł

Całościowy koszt: 2954,99 zł
Z tego samo malowanie kuchni i szafek to koszt: 748 zł

Źródło: conchitahome.pl

    Więcej o:

Skomentuj:

Metamorfoza kuchni za 3000 zł