Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jak wyczyścić telefon komórkowy?

red.

Telefon komórkowy to jedna z najbardziej brudnych rzeczy jakie dotykamy i jedna z najrzadziej czyszczonych. Od czasu do czasu warto go solidnie wyczyścić.

Do czyszczenia telefonu wykorzystujemy te same środki, co do czyszczenia monitorów.
Do czyszczenia telefonu wykorzystujemy te same środki, co do czyszczenia monitorów.
Fot. Pixabay.com/CC0

Do czyszczenia telefonu należy stosować podobne zasady jak przy czyszczeniu każdego elektronicznego sprzętu - najlepiej wykorzystać środek do czyszczenia monitora (który nie zawiera acetonu ani alkoholu), przyda się też puszka ze sprężonym powietrzem.

ZOBACZ, JAK WYCZYŚCIĆ MONITOR >>

Przed czyszczeniem trzeba wyłączyć telefon, wyjąć baterię, kartę SIM i kartę pamięci.

Do czyszczenia obudowy można wykorzystać miękkie bawełniane szmatki, ściereczki z mikrofibry, patyczki do uszu. Pomocna może być też igła albo szpilka. Jeśli masz model z wyświetlaczem dotykowym, czyszczenie telefonu przypominać będzie czyszczenie monitora LCD. Weź piankę do czyszczenia, przenieś odrobinę (ilość wielkości paznokcia) na panel. Rozprowadź ją za pomocą czystej, bawełnianej ściereczki, a potem wysusz kolejną czystą. Czynność powtórz z na tylnej ścianie telefonu. W ten sposób usuniesz większość zanieczyszczeń.

Być może nie uda ci się wyjąć drobinek brudu z krawędzi. Jeśli nie pomogą też patyczki do uszu, weź igłę. Delikatnie przejedź nią po załamaniach obudowy.Pamiętaj, aby za bardzo nie naciskać, inaczej możesz uszkodzić mechanizm telefonu.

Obiektyw telefonu wyczyścić bardzo delikatnie patyczkiem higienicznym, używając pianki do czyszczenia monitorów LCD.

Jak wyczyścić telefon z klawiaturą

Innego czyszczenia wymagają modele z klawiaturą. Namocz wacik lub patyczek higieniczny w piance do czyszczenia monitorów i dokładnie wyczyść powierzchnię klawiszy i przestrzeń dookoła nich. Kiedy wacik będzie ciemny, koniecznie wymieniaj go na nowy, inaczej będziesz tylko ponownie wcierać brud w telefon.

Niedostępne dla wacika przestrzenie wyczyścić igłą. Bezpieczniejszym środkiem, choć może nie tak skutecznym, będzie sprężone powietrze.

ZOBACZ, JAK WYCZYŚCIĆ KLAWIATURĘ KOMPUTERA >>

Jak wyczyścić wnętrze telefonu

Raz na 2-3 miesiące wyczyść też wnętrze telefonu. Najpierw ostrożnie przetrzyj wnętrze patyczkiem lub wacikiem, nie naciskając na czyszczoną powierzchnię. Potem najlepiej użyć sprężonego powietrza.

Nie składaj telefonu zanim nie upewnisz się, że wszystkie części są suche.

    Więcej o:

Skomentuj:

Jak wyczyścić telefon komórkowy?