Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Co na okno do nowoczesnego salonu?

red.

Suto marszczone firany i zasłony w oknie to już odległa przeszłość. Nowoczesna aranżacja okien w salonie nie powinna przytłaczać, a uzupełniać wystrój.

Drewniane żaluzje, dekoracje
Drewniane żaluzje
fot. Łukasz Zandecki

Wystrój naszych salonów na przestrzeni ostatnich lat uległ licznym transformacjom. Rozszerzamy w nim strefę wypoczynkową, stawiamy na jasne, stonowane kolory i nowoczesne stylizacje. Zmianie ulegają także same okna - w modzie są przeszklenia o dużych powierzchniach, często bez podziałów, wpuszczające dużo światła do wnętrza. Wszystkie te zmiany rzutują na sposób w jaki aranżujemy okna. Nowoczesne dekoracje okien są dyskretne, nie tylko zdobią, ale i chronią przed słońcem, uzupełniają wystrój i podkreślają jego styl.

Modne dekoracje okien

Wciąż modne są zasłony i firany, ale najlepiej jednokolorowe, sięgające do samej podłogi. Jeśli już się na nie decydujemy, to nie żałujemy materiału. Z mody za to wychodzą koronkowe i żakardowe firany, te wyglądają staroświecko. Zasłony powinny być obfite, jeśli nie chcemy, żeby zdominowały wnętrza wybierzmy lekkie, transparentne tkaniny. Popularne stają się także panele zasłonowe, które można łatwo przemieszczać na specjalnych szynach. Można je też wykorzystać do dzielenia pokoju.

Dekoracje okien: chronią i zdobią

Rolety, żaluzje, okiennice, które powstały, jako zabezpieczenie przed słońcem w niczym już nie przypominają tych sprzed lat. Teraz są funkcjonalne i estetyczne. Same rolety będę ich wystarczającą ozdobą okna. W nowoczesnej aranżacji okien sprawdzą się drewnie żaluzje czy też żaluzje harmonijkowe, które kojarzą się z estetyka japońską. Zyskującym na popularności rozwiązaniu są także rolety typu dzień-noc, które pozwalają na bardziej precyzyjne dozowanie światła do wnętrza.

ZOBACZ WYBRANE ARANŻACJE OKIEN >> 

Skomentuj:

Co na okno do nowoczesnego salonu?