Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dodatki do kuchni w stylu retro

red.

Kuchnia w stylu retro ma klimat kuchni naszych babć. Nie musisz jednak wymieniać wszystkich mebli, żeby wykreować retro stylizację. W tym stylu najważniejsze są odpowiednio dobrane i skomponowane dodatki.

Retro dekoracje do kuchni
Retro dekoracje do kuchni
fot TK Maxx

Urządzając kuchnię w stylu retro, niezbędne są stylizowane dodatki o zaokrąglonych formach, jakie modne były w latach 50. i 60. Szczególnie istotny jest wygląd AGD. Opływowe kształty i pastelowa kolorystyka jest nieodzowna. Jeśli nie możemy sobie pozwolić na zakup stylizowane lodówki, postarajmy się kupić małe AGD w stylu retro, jak toster czy robot kuchenny.

Ważnym elementem w kuchni w stylu retro są kolorowe puszki np, na ciastka, mąkę, cukier, które eksponujemy na kuchennym blacie, bądź otwartych półkach.  Do tego naczynia, szczególnie miski i kubki powinny mieć w sobie ducha retro. Warto sięgnąć np. po ceramikę z Bolesławca, albo Włocławka, jaka niegdyś była niemal w każdym polskim domu.

Jeśli nowym meblom kuchennym chcemy dodać retro charakteru, wymieńmy uchwyty na stylizowane, np. ceramiczne. Takie były niegdyś powszechne, a często przybierały indywidualne formy.

Skomentuj:

Dodatki do kuchni w stylu retro