Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ciepła i przytulna - kuchnia idealna na rodzinne spotkania

red.

W kuchni nie tylko gotujemy i spożywamy posiłki. Tutaj także spotykamy się z rodziną, choćby o poranku w czasie porannej krzątaniny. Jak sprawić, żeby było to miejsce, w którym chce się przebywać? Podpowiadamy.

przytulna kuchnia
Stylizowane meble, dużo drewna, bieli i błękitu to dobra baza do przytulnej kuchni.
fot. Sylwester Rejmer

Pierwszym krokiem w drodze do ciepłej i przytulnej kuchni jest jej odpowiednie wyposażenie. Przy czym ważniejszy jet nie tyle styl i wygląd mebli, co ich ustawienie i funkcjonalność.

Jak wyposażyć kuchnię?

Kuchnie na planie liter "L" i "U" sprawiają wrażenie bardziej przyjaznych i przytulnych niż te na planie litery "I". Dobrym pomysłem jest także wyspa kuchenna. Dzięki niej nie tylko kuchnia nabiera bardziej profesjonalnego wyrazu i zyskujemy dodatkowe miejsce robocze, ale także możemy pracując na niej być zwróconym ku innym osobom znajdującym się w kuchni. W przypadku kiedy stoimy przy blacie usytuowanym wzdłuż ściany zazwyczaj stoimy tyłem, co nie sprzyja swobodnej komunikacji.

Niezwykle ważnym elementem wyposażenia jest stół, przy którym siadamy do posiłków oraz rozmów. W rodzinnej kuchni jest on niezbędny. Najlepszy będzie solidny drewniany model, choćby niewielkich rozmiarów. Od razu zadbajmy także o jego odpowiednie oświetlenie.

Zadbaj o funkcjonalność kuchni

W wyborze AGD kierujmy się funkcjonalnością. Cichy okap, pojemna lodówka i bezpieczna płyta grzewcza, będą nieocenione. Jeśli chcemy, aby nasza kuchnia była przytulna, lepiej wybrać sprzęt do zabudowy, który jest bardziej dyskretny i nie rzuca się w oczy.

Na koniec zwróćmy uwagę na odpowiednie oświetlenie kuchni, ocieplające wnętrze dodatki oraz kolorystykę. Lepiej unikać intensywnych i agresywnych barw i postawić na klasyczne kolory - biel, czerń, beże, ale też błękit, czy zieleń. Światło powinno być miękkie i rozlokowane w kilku miejscach, aby żaden zakamarek nie pozostawał w mroku. Na koniec pozostają dodatki, np., firany i zasłony, stylizowane na lata 50. pojemniki na chleb i ciasteczka czy kolorowy obrus. Wszystko to sprawi, że nasza kuchnia stanie się miejscem przyjaznym, w którym po prostu chce się być.

PRZEJDŹ DO GALERII >>


    Więcej o:

Skomentuj:

Ciepła i przytulna - kuchnia idealna na rodzinne spotkania