Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Czym zabezpieczyć ścianę nad kuchennym blatem?

red.

Ściana nad kuchennym blatem wymaga szczególnego zabezpieczenia. Płytki to typowe rozwiązanie. Ale nie jedyne. Czym można jeszcze wyłożyć ściany w nowoczesnej kuchni?

Czym zabezpieczyć ścianę nad kuchennym blatem?
Klasyczne, białe płytki typu metro przywędrowały do nas ze Stanów Zjednoczonych. Pasują do kuchni w niemal każdym stylu.
fot. IKEA

Ściana nad kuchennym blatem, a w szczególności za kuchenką czy płytą grzewczą jest szczególnie narażona na zabrudzenia. Musi być zatem pokryta materiałem łatwym do czyszczenia i nie przyjmującym wody. Najczęstszym wyborem w polskich domach są płytki ceramiczne. Jednak w nowoczesnej kuchni typowe płytki ułożone nad blatem nie zawsze się sprawdzają. Ścianę można zaaranżować zdecydowanie ciekawiej. Dostępnych opcji jest wiele, np. wodoodporne i zmywalne tapety, tafle szkła, beton czy po specjalistyczne farby. Ważne, żeby ściana miała charakter i współtworzyła wystrój kuchni. Pamiętajmy jednak, żeby nie kierować się impulsem i chwilową modą, w końcu taka ściana będzie nam służyć przez lata. Dlatego szalone kolory i wzory powinniśmy starannie przemyśleć.

Jeśli natomiast mimo wszystko chcemy wyłożyć ścianę płytkami, wybierzmy ciekawy wzór kafelków. Szczególnie modne są ostatnio podłużne płytki typu "metro" bądź małe, kwadratowe płytki przypominające mozaikę. Mają one zarazem klasyczny jak i nowoczesny charakter - pasują do kuchni w wielu stylach. Warto rozważyć też płytki imitujące marmur. One zawsze będą wyglądać dobrze.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Skomentuj:

Czym zabezpieczyć ścianę nad kuchennym blatem?