Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Rolety i markizy - ochrona wnętrz przed słońcem

Monika Utnik-Strugała

Markizy i rolety chronią nie tylko przed słońcem, ale również przed wścibskimi spojrzeniami. Z nimi wakacyjne miesiące upłyną nam w miłym chłodzie

Roleta wewnętrzna Umbria, 6 rozmiarów do wyboru, poliester, ok. 150 zł/160 x 180 cm, decora.pl
Roleta wewnętrzna Umbria, 6 rozmiarów do wyboru, poliester, ok. 150 zł/160 x 180 cm, decora.pl
fot. producent

Jakie rolety wybrać?

Rolety można montować zarówno w oknach pionowych, jak i dachowych; do wyboru mamy modele zewnętrzne (z PCV, aluminium, stali, a nawet drewna) lub wewnętrzne (najczęściej z tkaniny).

W walce ze słońcem najskuteczniejsze są rolety zewnętrzne: promienie słoneczne odbijają się od przesłony, nie docierając do szyb, a tym samym nie nagrzewając ich; po opuszczeniu rolet temperatura w pokoju spada nawet o 10 stopni. Ich plusem jest również to, że chronią przed hałasem, utrudniają włamanie, a zimą stanowią dodatkową izolację termiczną .

Rolety wewnętrzne mogą przepuszczać światło lub całkowicie zaciemniać wnętrze. Dla niezdecydowanych są przeznaczone rolety typu dzień/noc, które działają podobnie jak żaluzje - ilość światła wpadającego do pomieszczenia zależy od ułożenia przezroczystych i nieprzezroczystych pasów na tkaninie.

Wybieramy markizy do domu

Jeśli chcemy się cieszyć przyjemnym chłodem i jednocześnie widokiem za oknem, wybierzmy markizy. Zacieniają zarówno pomieszczenie, jak i balkon czy taras, chronią przed deszczem, nie zmniejszając powierzchni szyby. Jedynym minusem jest to, że kasety, do której zwija się tkaninę nie da się ukryć na elewacji. Markizy nie wytrzymują tez naporu deszczu i śniegu.

Do wyboru mamy modele:
Markizy balkonowe - o niewielkich rozmiarach, z ramionami przykręcanymi do ściany lub poręczy balkonu (w drugim przypadku osłona będzie pełniła funkcję rolety); można je ustawić pod dowolnym katem.
Markizy tarasowe - ze składanymi ramionami, mocowane do ściany, sufitu, a także dzięki specjalnym uchwytom, do krokwi.
Markizy boczne - balkonowe lub tarasowe, idealne do domów typu bliźniak; nie tylko ocieniają i chronią przed wiatrem, ale też osłaniają przed spojrzeniami sąsiadów; rozwinięta tkanina jest zamocowana do dwóch bocznych profilów.

    Więcej o:

Skomentuj:

Rolety i markizy - ochrona wnętrz przed słońcem