Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zalety żaluzji plisowanych

Monika Utnik-Styrugała

Żaluzje plisowane przesłonią najbardziej nietypowe okno, chroniąc przed słońcem i wścibskimi spojrzeniami.

Co to takiego?

Żaluzje plisowane są zrobione z tkaniny składającej się w harmonijkę, a nie z pojedynczych lamelek. W odróżnieniu od tradycyjnych rolet czy żaluzji pozwalają zasłonić okno nawet o nietypowym kształcie (okrągłe, owalne, trójkątne itp.), w dodatku dowolny jego fragment (mogą być rozsuwane od dołu lub/i od góry). Koszt żaluzji zależy m.in. od kształtu i wielkości okna, rodzaju tkaniny i sposobu sterowania (ręczne bądź pilotem); w podpisach podajemy przykładowe ceny i wymiary.

Zabaw się w projektanta

Na jednym oknie można zamontować żaluzje w różnych kolorach i wzorach: inną na dole, inną na górze (również w jednej żaluzji połączymy dowolne odcienie i motywy). Wykorzystując odmienne materiały, uzyskamy ciekawy efekt - do wyboru mamy tkaniny rozpraszające światło, zaciemniające wnętrze, przezroczyste i antyrefleksyjne. Wszystkie są impregnowane, odporne na wnikanie kurzu i wilgoci.

Jak czyścić żaluzje plisowane?

Zdemontowaną żaluzję zanurzamy w misce z wodą i odrobiną płynu do prania (uważajmy, by nie zamoczyć sprężynek i mechanizmu). Po umyciu spłukujemy materiał pod prysznicem i zakładamy na okno. Kilka razy rozsuwamy i zsuwamy żaluzję, by tkanina się nie skleiła. Zostawiamy do wyschnięcia na 12 godzin - zsuniętą, wtedy plisy się nie rozprostują.

ZALETY ŻALUZJI PLISOWANYCH:

- plisy dostosowane są do wszystkich rodzajów okien, również o nietypowych kształtach, a także okien dachowych, ogrodów zimowych i przeszklonych konstrukcji dachowych,
- żaluzje mogą być wykonane zarówno z tkanin dekoracyjnych, jak i zaciemniających,
- sterowanie żaluzjami jest łatwe i lekkie, niezależnie od wysokości na jakiej jest okno,
- samohamujący mechanizm, pozwala ustawić żaluzję plisowaną na dowolnej wysokości.

    Więcej o:

Skomentuj:

Zalety żaluzji plisowanych