Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Jakie kolory wybrać do kuchni?

red.

Najpopularniejsze kolory do kuchni to obecnie biele i szarości. Jednak do łask wracają także barwniejsze propozycje. Do kuchni warto także wybrać błękit czy wyszukaną zieleń. Co jeszcze jest na czasie?

Jakie kolory wybrać do kuchni?
Świeży odcień zieleni działa w kuchni odświeżająco.
fot. IKEA

Urządzając kuchnię, należy dobrze przemyśleć jej kolorystykę. Przede wszystkim nie powinna być zbyt męcząca. Dlatego dobrze jest ograniczyć gamę kolorystyczną do maksymalnie trzech odcieni. Ostrzejsze kolory najlepiej wyciszyć towarzystwem bieli, lub jasnych szarości. Jeśli decydujemy się na zdecydowany kolor, to lepiej niech to będzie barwna ściana. Gdy kolor nam się znudzi, łatwo będzie go zmienić, gorzej, jeśli wprowadzimy kolorowe szafki kuchenne. Wybierając szafki, najlepiej postawić na neutralną i uniwersalną kolorystykę - biele, szarości, beże. Wszystkie inne kolory, jakie pojawią się w kuchni, będą do nich pasować.

Od kilku sezonów najmodniejszym kolorem do kuchni jest biały. W białej kuchni łatwo można zmieniać aranżację za pomocą kolorowych dodatków i sprzętów. Co ciekawe, wbrew pozorom, na białych meblach mniej widać zabrudzenia. Popularne są także kuchnie szare, zarówno w odcieniach głębokiego grafitu jak i jasnej, gołębiej szarości. Co ciekawe, według najnowszych trendów coraz popularniejsze stają się meble kuchenne w kolorach czarnym i granatowym. Uchodzą one za bardziej szlachetne i wyrafinowane.

Coraz częściej wpuszczamy także do kuchni intensywniejsze odcienie. Na popularności zyskują ściany pomalowane na zielono i niebiesko. Wprowadzają one świeżość, pasują do stylu skandynawskiego, rustykalnego, ale i nowoczesnego. Warto też rozważyć w kuchni cieplejsze odcienie, jak stonowane oranże i słoneczne beże, które zbudują przytulną atmosferę. Takie barwy najlepiej łączyć z naturalnym odcieniem drewna.

GALERIA: KOLOROWE KUCHNIE >>

    Więcej o:

Skomentuj:

Jakie kolory wybrać do kuchni?