Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Pomysły na aranżację salonu w bloku

red.

Jak urządzić salon w bloku, żeby był nie tylko wygodny i funkcjonalny, ale także modny i stylowy? Możliwości jest wiele. Wybraliśmy 20 inspirujących aranżacji salonu.

mały salon w bloku, aranżacje
Okrągły stół jest lepszy do małych wnętrz niż prostokątny. Stół w tym salonie jest rozkładany.
fot. Rafał Lipski

Niezależnie od rozmiaru i zasobności portfela każdy salon może wyglądać naprawdę dobrze. Nie wolno jednak popadać w schematy. Typową dla polskich mieszkań meblościankę lepiej zastąpić modułowym systemem meblowym, albo zrobionym własnoręcznie regałem. Stolik kawowy można wykonać ze skrzynek na owoce bądź z wciąż modnych europalet.

Aranżacja salonu: solidna podstawa

Zanim jednak przejdziemy do mebli zadbajmy o bazę - ściany i podłogi. Ściany można klasycznie pomalować lub nadać im niepowtarzalnego wyrazu stosując trójwymiarowe panele, okładziny ścienne bądź fototapety. Możemy też pokusić się o nietypowe rozwiązania i pomalować grzejnik na intensywny kolor. Nasi goście będą się wówczas zastanawiać, czy to nie jest przypadkiem dzieło sztuki. Jeśli chodzi o podłogi, to niezastąpione są drewniane. Jednak, gdy szukamy oryginalnych rozwiązań możemy położyć posadzkę z betonu, żywicy epoksydowej, korka bądź paneli winylowych.

Meble wybierajmy starannie, pamiętajmy, żeby odpowiednio dobrać gabaryty do rozmiarów pomieszczenia i zgrać ze sobą kolorystykę. Przy tym nie przesadzajmy z liczbą mebli. Salonu nie należy zagracić.

Urządzając salon nie można także zapomnieć o wyjątkowej mocy dodatków. Zasłony, poduszki, obrazy są w stanie odmienić każde wnętrze i uczynić z niego designerską perełkę.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Skomentuj:

Pomysły na aranżację salonu w bloku