Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Konkurs dla projektantów Trawertyn Design. Zaprojektuj wnętrze lub elewację

red.

Polski trawertyn? Tak! Weź udział w konkursie Trawertyn Design i odkryj jego piękno.

W Raciszynie w województwie łódzkim wydobywany jest kamień, którego znane od starożytności łagodne piękno tworzy eleganckie elewacje budynków, harmonijne wystroje wnętrz, a także sprawdza się w nowoczesnych realizacjach architektonicznych. Wydobywany w Raciszynie, trafia do jednego z najnowocześniejszych zakładów obróbki kamienia w Wojkowicach. Charakteryzuje się laminacją podobną do słojów drzew, porowatością i trójwymiarowością.
Raciszyński trawertyn docenili już odbiorcy m.in. z USA, Niemiec i ze Szwajcarii. Nazywany polskim diamentem, zasługuje na to, by także w Polsce znalazł szerokie zastosowanie.

Konkurs Trawertyn Design

Do udziału w konkursie, którego celem jest popularyzacja raciszyńskiego trawertynu, zaproszeni są architekci, projektanci, studenci oraz osoby zajmujące się obróbką kamienia.

Jury w składzie: Przemo Łukasik (medusagroup), Anna Jaszkaniec (AJ Forms), Tatiana Satława-Zamykal (WKG), Marcin Kamiński (Stone Trade) i Zbigniew Rybakiewicz (MMG) czeka na prace, których twórcy zaprojektują elewację budynku lub wnętrze albo opracują nowy sposób obróbki trawertynu.

– Liczę na rozwinięcie potencjału materiału, dotknięcie jego podstawowych cech, a przede wszystkim współczesne potraktowanie – mówi Przemo Łukasik, przewodniczący jury konkursu.

Nagrody w konkursie są przyznawane w dwóch kategoriach, w sumie w puli jest 35 tys. zł. Na przesłanie prac uczestnicy mają czas do 15 stycznia 2017 r.

Więcej informacji znajduje się na stronie: www.TrawertynDesign.pl oraz na: www.facebook.com/trawertyndesign

 

Konkurs Trawertyn Design
Konkurs Trawertyn Design
mat. prasowe
    Więcej o:

Skomentuj:

Konkurs dla projektantów Trawertyn Design. Zaprojektuj wnętrze lub elewację