Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Festiwal designu pod Warszawą -Karim Rashid, Oskar Zięta, Tomek Rygalik i ponad 200 marek

red.

W dniach 21-23 października w Nadarzynie k. Warszawy w Ptak Warsaw Expo w ramach targów Warsaw Home odbędzie się Poland Design Festival. Na imprezie pojawią się gwiazdy polskiego i światowego wzornictwa.

Poland Design Festival to wyjątkowe spotkanie polskich designerów, projektantów wnętrz, biur projektowych, artystów i miłośników najlepszego wzornictwa użytkowego. Wydarzenie to, organizowane w tej formule po raz pierwszy. Motywem przewodnim będą: wzornictwo przemysłowe, elementy dekoracji wnętrz (np. ręcznie wykonana ceramika), architektura oraz grafika.

Przyjedź i zobacz

Poland Design Festival jest jednym z wydarzeń, które odbędą się w ramach Warsaw Home - debiutujących, międzynarodowych targów wyposażenia domu - prezentujących ponad 200 marek. Co jeszcze będzie można zobaczyć podczas tej zakrojonej na szeroką skalę imprezy?

Zainteresowanie z pewnością wzbudzi ARCHIDAY, czyli interaktywne wydarzenie dla architektów, projektantów oraz dekoratorów wnętrz. Jego formuła łączy zalety konferencji, warsztatów, wystaw czy szkoleń i jest wzbogacona o technologie i nowe media. Powstała po to, aby architekci i projektanci mogli rozwijać swoje umiejętności oraz podnosić kwalifikacje. Prelegentami są wykładowcy uczelni wyższych, ludzie biznesu oraz trenerzy.

W ramach ARCHIDAY stworzono także strefę „Pomagamy urządzić”, w której architekci odpowiedzą na pytania o aranżację wnętrz, co może okazać się wartościową wskazówką przy tworzeniu wymarzonego domu lub mieszkania. Gośćmi ARCHIDAY będą m.in. Sara Ferrari, Arabella de Beaupuy i Monika Bliska.

Wystawa "Usiądź po Polsku" to wyjątkowa prezentacja mistrzowskich krzeseł i siedzisk polskich producentów i projektantów - tych docenianych nie tylko dziś, ale uznanych od wielu lat. Ekspozycja obejmuje obiekty zaprojektowane i wdrożone do produkcji przez polskie firmy w latach 1941–2014. Wiele z nich stało się symbolem swoich czasów i otrzymało liczne międzynarodowe wyróżnienia na czele z nagrodą RED DOT, czyli meblowym Oskarem. Wybór modeli pokazuje przede wszystkim różnorodność polskiego meblarstwa powojennych dekad, zarówno w obszarze eksperymentów, jak i produkcji seryjnych. Wystawa składa się z 30 siedzisk. Ich zestawienie obrazuje nie tylko ewolucję stylu i technologii, ale prezentuje także współczesne ikony polskiego designu autorstwa uznanych projektantów (m.in. Piotra Kuchcińskiego, Tomasza Rygalika, Oskara Zięty czy Tomasza Augustyniaka) oraz projektantów młodszego pokolenia (np. Nikodema Szpunara czy Marii Jeglińskiej).

W poszukiwaniu wnętrzarskich inspiracji

Ci, którzy inspiracji i refleksji szukają przede wszystkim w sieci, z pewnością zainteresują się Strefą Blogerów. Głównym założeniem tego przedsięwzięcia jest doradztwo w zakresie projektowania i dekoracji wnętrz oraz pomoc w poznaniu asortymentu prezentowanego przez wystawców. Uczestnicy będą mogli wysłuchać wykładu na temat trendów i tendencji w aranżacji wnętrz, a także wziąć udział w warsztatach ze stylizacji i dekoracji wnętrz. Strefa Blogerów to inicjatywa trzech blogerek wnętrzarskich. Wydarzenie to poprowadzą: Kasia Gal, architekt wnętrz, zakochana w podróżach, wielbicielka stylu nowojorskiego, autorka bloga HomeGlamourNow.blogspot.com; Marta Cerkownik, projektantka wnętrz, miłośniczka szarości i bieli, mecenas stylu belgijskiego w Polsce, autorka bloga GreyandCosy.pl, a także Dagmara Jakubczak, historyk sztuki, projektantka wnętrz, pasjonatka intensywnych barw i dobrego designu, autorka FORelements.pl.

Światowy design w Warszawie

Swój udział w Warsaw Home i Poland Design Festival potwierdziło wielu uznanych w świecie designu i wzornictwa artystów, projektantów, osobowości... Wśród nich jest Karim Rashid - legenda światowego designu. Wygłosi on specjalny wykład i zaprezentuje swoje najnowsze pomysły. Wśród nich znajdą się produkty zaprojektowane dla marek BoConcept i Gorenje. Karim Rashid „na swoim koncie" ma ponad 3000 unikalnych produktów i ponad 300 nagród! Współpracował z najbardziej znanymi markami, a jego dzieła można zobaczyć w niezliczonych sklepach (i muzeach!) na całym świecie.

Swoją ekspozycję przygotuje również Oskar Zięta - znany i nagradzany architekt procesów, designer, innowator, producent i wykładowca. Zięta jest twórcą technologii FIDU (wolne deformowanie wewnętrznym ciśnieniem), której manifestem stał się stołek PLOPP (Polski Ludowy Obiekt Pompowany Powietrzem). Podczas targów zaprezentuje swoje najnowsze produkty, takie jak G-Table czy J-Chair, które już uzyskały pochlebne opinie z branży oraz ze świata sztuki. Ponadto uczestnicy targów będą mogli zobaczyć produkty z trzech podstawowych kolekcji: ZIETA, 3+ i PAKIET.

Nie zabraknie też wystawy Tomka Rygalika - uznanego projektanta przemysłowego
i pedagoga. Na ekspozycji zobaczyć będzie można spectrum rozwiązań i projektów opracowanych przez Tomka i Studio Rygalik, a także najnowszy międzynarodowy projekt TRE. Ta nowa marka, prezentowana dotychczas jedynie w Paryżu i Frankfurcie, zostanie zaprezentowana po raz pierwszy polskiej publiczności.

Tomek Rygalik, a także Robert Majkut (jeden z najlepszych polskich projektantów wnętrz przestrzeni komercyjnych, założyciel firmy Robert Majkut Design) i Stephan Koziol (artysta, rzeźbiarz, właściciel kultowej marki Koziol) stanowią skład Jury konkursu „Tygrysy Designu”. Konkurs stwarza młodym projektantom i nowym markom możliwość zaprezentowania się wśród znanych marek wnętrzarskich z całej Europy. Tygrysy Designu mają na celu nagrodzenie projektów najbardziej innowacyjnych pod względem wzorniczym, technologicznym i funkcjonalnym. Nagrody zostaną wręczone zwycięzcom przez Tomka Rygalika podczas uroczystej Gali Warsaw Home. Dodatkowo, laureaci konkursu w kategorii design roku, aspekt wizualny, funkcjonalny design - mogą liczyć na wsparcie w działaniach promocyjnych (przekazanie powierzchni reklamowej na Warsaw Home wartości 5 000 zł).

Tak mieszkają gwiazdy

Na jednym ze stoisk, Omenaa Mensah, charyzmatyczna osobowość telewizyjna, zaprezentuje najnowsze projekty powstałe w ramach jej konceptu AMMADORA, łączącego biznes z designem i modą. AMMADORA to koncept skierowany nie tylko do wielbicieli luksusowego designu. Portfolio marki jest sukcesywnie rozszerzane o kolejne modele mebli i kolekcje dedykowane różnym wnętrzom. W trakcie WARSAW HOME będzie można także wziąć udział w wykładach Omeny Mensah, na których opowie ona o swojej pasji do wzornictwa i cennych doświadczeniach zdobytych przy tworzeniu firmy związanej z designem. Na wesoło przytoczy również anegdoty o gospodarzach domów, z którymi spotkała się na planie swojego programu "Dom gwiazd".

Termin: 21-23 października
Miejsce: Ptak Warsaw Expo w Nadarzynie przy al. Katowickiej 62.
Ogromnym ułatwieniem dla tych, którzy będą chcieli dotrzeć na targi, będzie zorganizowana na czas imprezy komunikacja z i do Warszawy. Co 30 minut, w godzinach od 10 do 17, z Dworca Centralnego, przez Dworzec Zachodni, ruszać będzie shuttle bus, który dowiezie wszystkich zainteresowanych do Nadarzyna - prosto pod hale wystawiennicze.

Więcej informacji: www.warsawhome.eu

Skomentuj:

Festiwal designu pod Warszawą -Karim Rashid, Oskar Zięta, Tomek Rygalik i ponad 200 marek