Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Targi Rzeczy Ładnych - 8. edycja targów designu z miesięcznikiem "Cztery Kąty"

red.

3-4 grudnia w pięknej kamienicy Raczyńskich przy Placu Małachowskiego 2 w Warszawie odbędzie się największa edycja Targów Rzeczy Ładnych. Kupując bilet w cenie 7 zł dostaniesz nowy numer miesięcznika "Cztery Kąty"

Targi Rzeczy Ładnych to święto fanów ładnych przedmiotów, oryginalnych plakatów
i książek, mebli, akcesoriów, zabawek, a przede wszystkim poszukiwaczy ciekawych gwiazdkowych prezentów. Z rekordowej liczby 400 zgłoszeń wybrano 180 polskich marek, projektantów i sklepów z całej Polski. W tym 80, które pojawią się na targach po raz pierwszy.

TRŁ to przede wszystkim najlepsze produkty. Udało się stworzyć modę na Targi Rzeczy Ładnych. Od wystawców z całej Polski dostajemy sygnały, że to dla nich najważniejsza impreza sezonu i szykują na nią wiele premier i niespodzianek. Dostaliśmy rekordową liczbę zgłoszeń i jesteśmy przekonani, że na TRŁ pokażemy wszystko, co w polskim designie najlepsze i najnowsze

- mówi Ajka Mroczkowska, współorganizatorka Targów.

Goście imprezy będą mogli zobaczyć ponad 50 targowych debiutów - w wielu przypadkach marek, które powstały kilka miesięcy temu, a już reprezentują znakomity poziom. Jak zwykle nie zabraknie ogromnego wyboru mebli - oryginalnych stołów, lamp, mebli retro i akcesoriów niezbędnych do urządzenia świetnego wnętrza. Imponująco rozwija się strefa z ceramiką i porcelaną - najlepsze polskie manufaktury, uznane marki i debiutanci przywiozą swoje najlepsze i najnowsze produkty w świetnych przedświątecznych cenach. Jak zwykle ozdobą imprezy będzie strefa print z najlepszymi polskimi rysownikami, plakacistami i ilustratorami - Dawid Ryski, Bartosz Kosowski, Patryk Mogilnicki to nazwiska znane nie tylko w Polsce. Poza oryginalnymi pracami będzie można nabyć notesy i znakomite papiernicze akcesoria. Dla poszukujących prezentów czeka strefa z fantastycznymi zabawkami i książkami dla dzieci. Dla dorosłych organizatorzy przygotowali strefę wellness z naturalnymi kosmetykami i markami, których nie można znaleźć w sieciowych sklepach.

Wydarzeniem specjalnym tej edycji Targów Rzeczy Ładnych będzie wystawa klasycznych przedmiotów polskiego designu towarzysząca prapremierze książki Beaty Bochińskiej „Zacznij kochać dizajn”. Autorka to historyczka designu i kolekcjonerka przedmiotów vintage. Podczas TRŁ opowie o klasykach polskiego wzornictwa, o modzie na styl retro, oraz o tym co w polskim designie warto kupować i dlaczego. Partnerem wystawy i spotkania jest portal Patyna.pl. Wszystkie eksponaty tworzące wystawę, będzie można kupić od ręki.

Podczas targów zostanie też pokazana wystawa „Retrospekcje. Polski design początku XXI wieku”, która podbiła gusta widzów tegorocznej edycji Łódź Design Festival. To przegląd najciekawszych projektów polskiej sztuki użytkowej, które korzystają z motywów wzornictwa lat 50. i 60. Organizatorami wystawy są Magdalena Jasińska i Agata Kondracka, twórczynie marki Wood&Paper.

Po raz pierwszy Targom Rzeczy Ładnych towarzyszy festiwal filmowy Kino Rzeczy Ładnych. Od czwartku 1 grudnia do niedzieli 4 grudnia w warszawskiej Kinotece zostaną pokazane nowe filmy o designie i architekturze, które autorzy Targów przygotowują wraz z Arturem Liebhartem i firmą Against Gravity.

TRŁ to impreza dla wszystkich, nie tylko dla branży. Kochamy kino i jesteśmy pewni, że wielu miłośników dobrego projektowania będzie miało ochotę zobaczyć przegląd filmów o tej tematyce

- mówią organizatorzy. Festiwal organizowany jest we współpracy z Against Gravity.

Targi Rzeczy Ładnych
3-4 grudnia, godz: 11-19
Kamienica Raczyńskich, pl. Małachowskiego 2 (vis a vis galerii Zachęta)
Wstęp: 5 zł
Wstęp: 7 zł (w cenie z nowym numerem miesięcznika "Cztery Kąty")

Kino Rzeczy Ładnych
1-4 grudnia
Kinoteka, Plac Defilad 1
Kino Iluzjon, Narbutta 50a

Partnerzy: Miasto Stołeczne Warszawa, White Star Real Estate i Małachowski Square Agencja Walk

    Więcej o:

Skomentuj:

Targi Rzeczy Ładnych - 8. edycja targów designu z miesięcznikiem "Cztery Kąty"