Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Przełamując biel

TEKST: Ilona Szajkowska WYBÓR PRZEDMIOTÓW: Joanna Zduniak ZDJĘCIA:, Ksenija Toyechkina/Tiramisu Studio/kobeza/Miloje/Shutterstock.com, producenci

Jest uniwersalna i ponadczasowa. Symbolizuje czystość. Nic więc dziwnego, że wybierając meble i sprzęty do kuchni, często decydujemy się na ten kolor.

Biel, przy wielu swoich zaletach, ma też jednak trochę wad. Wnętrza, w których dominuje ta barwa, mogą wydawać się chłodne, sterylne, mało przytulne, a nawet nieco nudne. Podobno właśnie z tych powodów zaczynają wychodzić z mody. Ale, ale... Warto wziąć pod uwagę wspaniałą cechę bieli – wszystko do niej pasuje! Dlatego mając białe szafki kuchenne, możemy pozwolić sobie na „kolorowy zawrót głowy” i stylizować nasze kuchnie niemal bez ograniczeń. Spróbujmy zatem puścić wodze fantazji i za pomocą innych barw i wzorów szybko wyczarować wnętrze na miarę marzeń.?

Malinowy zakątek

Dzięki ciepłym kolorom ścian oraz dodatków sterylna kuchnia stała się MIłym i przytulnym miejscem. Świeża zieleń, zmysłowy kolor malin i kwiatowy wzór na tapecie tworzą atmosferę wiecznego lata. Są to również barwy bardzo apetyczne, sprzyjające delektowaniu się posiłkami. Materiał, z którego zrobiono stół i krzesła, nawiązuje do odcienia drewnianych blatów i podkreśla nastrój wnętrza. Również dywanik wpasował się w panujący tu sielankowy styl. Taka kuchnia wydaje się idealnym miejscem rodzinnych spotkań.

Czysta elegancja

Czerń i biel to wyjątkowo szykowne, wyraziste zestawienie. Modne od wielu lat, pozostaje synonimem elegancji i uniwersalności. Stylizacje utrzymane w tych kolorach to absolutna klasyka. Jednak przy urządzaniu czarno-białego wnętrza potrzebna jest staranność oraz wyczucie równowagi i harmonii. Zbyt dużo bieli może wywołać efekt dojmującego chłodu; nadmiar czerni zmniejszy optycznie wnętrze i sprawi, że będzie się wydawało nieco ponure. Dlatego ten klasyczny duet, choć bardzo efektowny, nie jest wcale łatwy.

Rajska wyspa

Połączenie bieli z różnymi odcieniami koloru niebieskiego nieodPARCie kojarzy się z greckimi wyspami. Ten kolaż barw podziwiamy, spędzając urlop na Cykladach. Powtarza on barwy morza otaczającego archipelag – błękit i  turkus spokojnej tafli, granat wzburzonych fal i biel ich grzyw. Podobnymi kolorami najwyraźniej zainspirował się stylista tej kuchni.
Jak się czujemy w takim wnętrzu? Odpoczywamy, nabieramy dystansu, cieszymy się codziennością. A także pozwalamy sobie na marzenia.

    Więcej o:

Skomentuj:

Przełamując biel