Wybieramy stół do kuchni. 30 sprawdzonych modeli

Edyta Jabłońska

Składane, przykręcane do ściany, okrągłe - stoły, które idealnie sprawdzą się w kuchni, nawet tej najmniejszej. Choć zajmują niewiele miejsca, można przy nich wygodnie zjeść posiłek

Kiedyś stół kuchenny był podstawowym meblem. Współcześnie to się nieco zmieniło, szczególnie, że mamy coraz mniejsze kuchnie. Jednak od pewnego czasu znaczenie tego mebla rośnie. W ofercie producentów znajdziemy szeroką gamę stołów kuchennych - okrągłych, prostokątnych, drewnianych, przeszklonych, składanych i nie.

W wąskiej kuchni ustawmy stół tuż przy ścianie - można wtedy wybrać mebel dość wąski, ale za to na tyle długi, aby osoby siedzące z trzech jego stron miały dla siebie wystarczająco dużo miejsca.

Nie zawsze możemy pozwolić sobie na duży stół w kuchni, dlatego warto poszukać w ofercie producentów innych rozwiązań – mebli mniejszych, które rozkładamy w razie potrzeby, lub stołów, które da się całkowicie złożyć, kiedy ich nie używamy.

Należy też pamiętać, że wokół stołu potrzebna jest wolna przestrzeń na krzesło z siedzącą na nim osobą – około 45 cm, ale na odsunięcie krzesła i wygodne wstanie potrzeba aż 75 cm.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Wybieramy stół do kuchni. 30 sprawdzonych modeli