Dzień Kobiet 2017: co dać w prezencie zamiast kwiatka?

red.

W Dzień Kobiet wszystkie panie są zwyczajowo obdarowywane kwiatkiem, najczęściej tulipanem. Trzydzieści lat temu standardem były goździki i rajstopy. Co natomiast dać współczesnej kobiecie?

Dzień Kobiet to święto obchodzone co roku od 1910 roku, oczywiście 8 marca. Zwyczajowo tego dnia wszystkie kobiety obdarowywane są przez mężczyzn drobnymi upominkami. W Polsce zazwyczaj są to tulipany, ewentualnie słodycze. Jednak nie zawsze tak było. Przed przemianą ustrojową standardowym prezentem na Dzień Kobiet były goździki i rajstopy. Na szczęście czasy się zmieniły.

Większość kobiet w dniu swojego święta doceni kwiatek, a nawet cały bukiet. Jednak panowie, którzy chcieliby podarować coś wyjątkowego kobietom swojego życia, powinni wyjść poza schemat. Zawsze odpowiednim wyborem będzie biżuteria, z tym nie można się pomylić. Z kosmetykami lepiej nie ryzykować - tu łatwo o pomyłkę. Szczególnie, że większość kobiet nie lubi eksperymentować z nowymi produktami. Co zatem można podarować na Dzień Kobiet? Możliwości jest więcej, niż się wydaje. My polecamy te, które będą cieszyć nie tylko w ten jeden dzień w roku. Ciekawy przedmiot do domu (i nie tylko) to doskonały prezent, który z osobą obdarowaną pozostanie na dłużej. Z uwagi na szczególny charakter Dnia Kobiet nasze propozycje zawęziliśmy do tych o "kobiecym" charakterze. Nie traktujmy tego przymiotnika z przymrożeniem oka. W końcu kobiecość nie jedno ma oblicze...

Skomentuj:

Dzień Kobiet 2017: co dać w prezencie zamiast kwiatka?