Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Zieleń najmodniejszym kolorem roku 2017. Wnętrza i dodatki w odcieniu greenery

Monika Utnik-Strugała

Kolorem roku został wybrany zielony w odcieniu greenery. We wnętrzach będziemy zatem zatem stawiać na jasną, soczystą i wesołą zieleń. Ten kolor dobrze się sprawdza na ścianach, w dodatkach i na meblach.

DOM PEŁEN ZIELENI. W myśl filozofii zen dom jest przedłużeniem ogrodu. Krzesło, które kształtem przypomina liść, i roślinne motywy na zasłonach nawiązują do bujnych drzew za oknem.
Dom pełen zieleni. W myśl filozofii zen dom jest przedłużeniem ogrodu. Krzesło, które kształtem przypomina liść, i roślinne motywy na zasłonach nawiązują do bujnych drzew za oknem.
fot. East News

Instytut Pantone, który tradycyjnie wybiera najmodniejszą barwę na dany rok, na 2017 wybrał zielony. (Przeczytaj także: Kolor roku 2017 Pantone został wybrany) Greenery, kolor angielskich trawników i młodych pączków na drzewach, pojawił się już na wybiegach Paryża czy Londynu oraz w stylizacjach popularnych marek wnętrzarskich. Optymistyczny i radosny, koi zmysły i przynosi nadzieję.

Zieleń to idealny kolor dla tych, którzy wraz z nadejściem wiosny pragną zmienić coś w swoim mieszkaniu. Nie jest wymagający, lubi inne barwy, z którymi można go zestawiać na różne sposoby. Wystarczy kilka zielonych akcentów, by nasz dom zmienił się nie do poznania!

Zielony: malowanie ścian

Kolor zielony w aranżacji wnętrz można wprowadzać na wiele sposobów. Przede wszystkim może się pojawić na ścianach w naszym mieszkaniu. Z uwagi na to, że kolor zielony w odcieniu greenery jest dość intensywny, najlepiej pomalować nim tylko jedną ścianę w pokoju lub jej fragment. Jest to barwa energetyczna, dlatego dobrze się sprawdzi w salonie, albo kuchni. W sypialni może nas niepotrzebnie pobudzać. Ściany pomalowane na kolor zielony dobrze jest zestawić z bielą. Wtedy dodamy całej aranżacji wnętrza dużo świeżości.

Zielone dodatki do wnętrza

Jeśli nie chcemy malować ścian, zainwestujmy w zielone dodatki. Naczynia, ozdoby i dekoracje w kolorze zielonym działają bardzo ożywczo, trochę jak żywe rośliny we wnętrzu. Pamiętajmy jednak, że te w świetlistym odcieniu zieleni będą bardzo przyciągać wzrok. Mogą ożywić stonowane wnętrze, np. białą kuchnię. Świetnie sprawdzą się także w łazience.

Przeczytaj także: Zielone dodatki do kuchni

Na koniec można się pokusić o zielone meble i większe elementy, jak zasłony i dywany. Musimy je odpowiednio wpasować w aranżację danego pokoju. Na szczęścia szeroka oferta sklepów z wyposażeniem wnętrz bardzo ułatwia nam wybór.

Z czym łączyć kolor zielony we wnętrzach?

Zieleń połączona z żółtym i niebieskim sprawi, że wnętrze wyda się świeże, pełne słońca, jakby rozkwitły w nim tysiące kwiatów. Z kolei razem z beżami i bielą pomoże wprowadzić do mieszkania styl eko. Zestawiona z fioletem doda energii. Skomponowana z czernią i żółcią obudzi ducha sportu, zagrzeje do walki i zmobilizuje do podjęcia nowych wyzwań.

PRZEJDŹ DO GALERII >>

Skomentuj:

Zieleń najmodniejszym kolorem roku 2017. Wnętrza i dodatki w odcieniu greenery