Inteligentne AGD - lodówki, pralki i inne sprzęty oszczędzające czas i pieniądze

Monika Utnik-Strugała

Inteligentne urządzenia AGD włączają się, gdy jesteśmy daleko, same wstawiają pranie, pomagają w zakupach, informują o usterce. Współczesne lodówki, piekarniki, pralki i odkurzacze ułatwią codzienne obowiązki, zaoszczędzą nasz czas i fatygę.

Zanim wstaniesz, będzie gotowa. EKSPRES DO KAWY CAFEROMATICA 768 możesz włączyć zdalnie przy użyciu smartfona, nie ruszając się z łóżka. Zaparzy twój ulubiony napój według przepisu, który zapisałeś w pamięci ekspresu około 3199?zł Nivona
Ekspres do kawy CAFEROMATICA 768 możesz włączyć zdalnie przy użyciu smartfona, nie ruszając się z łóżka. Zaparzy twój ulubiony napój według przepisu, który zapisałeś w pamięci ekspresu, około 3199 zł, Nivona
fot. producent

AGD, które myśli za ciebie

Wyobraźmy sobie, że na wieczór zapowiedzieli się znajomi. Wracając z pracy, wstępujemy do sklepu, łączymy się przez smartfon z lodówką i sprawdzamy, czego brakuje na kolację. Potem, również za pomocą smartfona, uruchamiamy odkurzacz, który posprząta dom, gdy my robimy zakupy, oraz pralkę, która w tym czasie zrobi pranie. Gdy przekraczamy próg, w mieszkaniu jest czysto, świeżo i pachnąco. Spokojnie więc kierujemy się do kuchni, aby przyszykować potrawy na wieczorne przyjęcie. Czy to wizja domu z przyszłości? Ależ skąd, to jak najbardziej teraźniejszość!

Współczesny sprzęt AGD potrafi takie rzeczy, o których jeszcze niedawno można było tylko pomarzyć. Przede wszystkim nie wymaga naszej obecności w domu, bo z wieloma urządzeniami możemy połączyć się z dowolnego miejsca na ziemi. Wystarczy ściągnąć ze strony producenta specjalną aplikację dla systemów IOS, Windows i Android, zainstalować ją na smartfonie lub tablecie i... już możemy uruchomić na odległość piekarnik, wybrać potrzebne funkcje (na przykład grillowanie lub gotowanie na parze) oraz podpatrzyć kolejne etapy pracy domowego sprzętu.

AGD przyszłości

Coraz więcej czynności urządzenia AGD potrafią wykonać samodzielnie, wyręczając nas w pracy i oszczędzając czas. Pralki sprawdzają rodzaj tkanin, stopień ich zabrudzenia i twardość wody, a następnie same dobierają taką ilość płynu do prania, ile wymaga „wsad”. Odkurzacze po zaprogramowaniu same jeżdżą po domu, sprytnie omijając przeszkody i wymiatając brud nawet z najtrudniej dostępnych zakamarków.
Nowoczesne sprzęty pomagają w codziennych obowiązkach. Na rynku pojawiły się między innymi lodówki z kamerami zainstalowanymi na półkach. Kiedy robimy zakupy, możemy połączyć się z urządzeniem przez smartfon i sprawdzić, jakich produktów brakuje. Chłodziarki powiadomią nas również o ewentualnym problemie (np. braku prądu), który wystąpił, kiedy byliśmy poza domem. Krótko mówiąc, prowadzenie domu jest dziś prawdziwą technologiczną przygodą!

ZOBACZ ZDJĘCIA AGD >>

Skomentuj:

Inteligentne AGD - lodówki, pralki i inne sprzęty oszczędzające czas i pieniądze