Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Najnowsze trendy w aranżacji okien

red.

Jak modnie zaaranżować okna? W jakie rozwiązania warto zainwestować? Czy firany wciąż są modne? Przyjrzeliśmy się najnowszym trendom w aranżacji okien.

Modne są teraz jednokolorowe zasłony w neutralnych odcieniach jak biele i szarości.
Modne są teraz jednokolorowe zasłony w neutralnych odcieniach, takich jak biele i szarości.
fot. Anwis

Trendy w aranżacji okien nie zmieniają się z sezonu na sezon. Do zmian dochodzi stopniowo. Największy wpływ na kształtowanie trendów "okiennych" mają modyfikacje w estetyce nowo powstających mieszkań. W nowym budownictwie okna są znacznie większe niż jeszcze kilkanaście lat temu. Często przeszklenia rozciągają się na całą ścianę. Wówczas ważniejsze niż dekorowanie staje się przesłanianie okien, tak żeby móc skutecznie kontrolować ilość wpadającego światła. Jednak gdy okno jest bardzo duże, nie można pominąć kwestii estetycznych.

Drugi czynnik, który ma wpływ na kształtowanie trendów w aranżacji okien, to mody w urządzaniu wnętrz. Przez ostatnich kilka sezonów wyjątkową popularnością cieszył się styl skandynawski, co zaowocowało odejściem od firan w oknach. Częściej stawiano na proste zasłony, dyskretne rolety bądź drewniane żaluzje, które dobrze wpisują się w skandynawską estetykę, słynącą z przywiązania do naturalnych materiałów. Choć styl skandynawski wciąż cieszy się dużą popularnością, coraz silniej zaznacza się moda na wnętrza w stylu amerykańskim: Hampton czy nowojorskim. Tutaj pasują lekkie rolety rzymskie i klasyczne żaluzje.

Ostatnią rzeczą, która wpływa na pojawianie się nowych tendencji w aranżacji okien, są nowe technologie. Powstają coraz to lepsze materiały, z których są robione przesłony okienne. Do tego zmienia się sposób, w jaki sterujemy roletami, a nawet zasłonami.

Na co teraz warto postawić w aranżacji okien?

Niezależnie od tego, czy postawimy na zasłony, rolety, czy na inne rozwiązanie, najlepiej ograniczyć kolory w aranżacji okien do jednego, maksymalnie dwóch. Wzorzyste i wielokolorowe materiały nie są polecane. Szczególnie popularne są kolory: biały, szary i granat. Są one neutralne i sprawdzą się w różnych wnętrzach. Popularnym zabiegiem jest dobranie koloru zasłon do koloru ścian. Jeśli chcesz mieć modnie zaaranżowane okno, unikaj rolet i zasłon z połyskujących tkanin. Najlepsze będą matowe. Firany z kolei powinny być gładkie, bez żadnych aplikacji i zdobień.

W pomieszczeniach takich jak kuchnia modne są rolety rzymskie. Zyskującym na popularności rozwiązaniem są także żaluzje drewniane. Można je z powodzeniem wprowadzić zarówno do kuchni, jak i salonu, sypialni i łazienki. Wciąż modne są również jednokolorowe, proste i nieprzeźroczyste zasłony. Ważne jednak, żeby karnisz, na którym są zawieszone, był jak najmniej widoczny.

Co jeszcze jest modne? Przejdź do zdjęć i dowiedz się więcej.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Skomentuj:

Najnowsze trendy w aranżacji okien