Zapraszamy na wystawę fotografii Rafała Lipskiego

red.

"Wewnętrzne obrazy" to tytuł wystawy poświęconej twórczości jednego z najwybitniejszych polskich fotografów ostatnich lat - Rafała Lipskiego. Wydarzenie odbywa się ramach Festiwalu Otwarte Ogrody w Podkowie Leśnej i Milanówku.

Zapraszamy na wystawę fotografii Rafała Lipskiego
Fotografie Rafała Lipskiego
fot. Rafał Lipski

Rafał Lipski specjalizował się w fotografii wnętrz i architektury, chociaż doskonale odnajdywał się także w fotoreportażu i innych gatunkach. Przez wiele lat współpracował z najlepszymi polskimi czasopismami i portalami wnętrzarskimi, takimi jak: Cztery Kąty, Dom&Wnętrze, ale też Weranda, Elle Decoration, Dobre Wnętrze czy Czas na Wnętrze. Ceniony przez architektów, stylistów, dziennikarzy i grafików za wyjątkowe wyczucie piękna, perfekcyjny warsztat oraz profesjonalizm i pasję. Zarówno w życiu prywatnym, jak i pracy zawodowej był osobą bardzo sumienną i pomocną. Zarażał pozytywną energią. Jako człowiek niezwykle ciepły i serdeczny, gromadził wokół siebie wielu oddanych mu ludzi.

Marzył o wystawie swoich prac w galerii sztuki. Niestety nie zdążył tego zrealizować. Zmarł nagle 15 września 2016 r. Fotografie, które zostaną zaprezentowane podczas wydarzenia to najlepsze prace Rafała Lipskiego, obrazujące nie tylko jego wrażliwość artystyczną i doskonały warsztat, ale też pokazujące jakim był człowiekiem.

Spotkanie poprowadzi Szymon Majewski – przyjaciel artysty z lat dzieciństwa.
W programie jest też koncert – niespodzianka oraz poczęstunek przygotowany przez firmę Franke.

Wernisaż rozpocznie się 3 czerwca 2017 r. o godz. 14.00 w Galerii Letniej Ogród Leonarda da Vinci w Podkowie Leśnej/Owczarni przy ul. Leonarda da Vinci 1.
Wystawa będzie otwarta w dniach 4 i 10 czerwca. Finisaż rozpocznie się 11 czerwca o godzinie 14.00.

Wydarzenie to ma nie tylko artystyczny charakter, ale jest także akcją charytatywną. Każdy jego uczestnik udział będzie mógł otrzymać pocztówkę - fotografię Rafała Lipskiego z numerem konta fundacji, która opiekuje się trójką dzieci artysty:
Fundacja Kultury LIBERTY
ul. Kurpiowska 1/1, 81-554 Gdynia
Nr KRS 0000217180
Nr konta 18 1050 1764 1000 0090 8009 8727 „Bracia Lipscy”

Skomentuj:

Zapraszamy na wystawę fotografii Rafała Lipskiego