Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Szare wnętrze pełne ciekawych akcentów

Tekst i stylizacja: Elżbieta Błasikiewicz, Projekt wnętrza: Anna Arcipowska/Dizajnia Art Studio Projektowe

Mieszkanie Beaty i Dariusza jest spokojne, ale pełne pozytywnej energii. Stonowane, choć zarazem... barwne. Uporządkowane, lecz dalekie od monotonii. Takie jak życie, które obecnie prowadzą.

w10.10.2016 Warszawa . Wnetrza , mieszkanie na ul. Wlodarzewskiej , stylizacja Elzbieta Blasikiewicz .Fot. Michal Mutor
Ścianę nad kanapą wyłożono płytami betonu architektonicznego (Leroy Merlin). Do jego barwy dobrano odcienie mebli wypoczynkowych (IKEA). Stonowaną kolorystykę ożywiają dodatki: poduszki (dutchhouse.pl i IKEA) oraz obraz autorstwa Mai Gajewskiej, kupiony w internetowej galerii sztuki (gallerystore.pl).
fot. Michał Mutor

Beata i Dariusz weszli w kolejny etap życia. Już bez dzieci, które się usamodzielniły, i bez obowiązków zawodowych pochłaniających czas oraz energię. Nieuchronną konsekwencją tej zmiany była decyzja o przeprowadzce do innego mieszkania – mniejszego od dotychczasowego, a więc łatwiejszego w utrzymaniu.

Wybrali w miarę przestronne trzypokojowe mieszkanie na nowym osiedlu, niezbyt daleko od centrum Warszawy, i postanowili umeblować je wyłącznie nowymi sprzętami.

Przeprowadzając się, wzięliśmy ze sobą tylko książki, obrazy, ubrania iosobiste drobiazgi. Reszty rzeczy się pozbyliśmy. Nie chcieliśmy, by budziły wspomnienia. Uważamy, że trzeba myśleć o teraźniejszości i cieszyć się tym, co przynosi każdy nowy dzień, a nie rozpamiętywać ciągle przeszłość

– wyjaśnia pani domu.

Minimalizm kontrolowany

Gospodarze pozostali natomiast wierni swoim upodobaniom w kwestii nastroju i wystroju. Zawsze skłaniali się ku minimalizmowi i właśnie w takim oszczędnym stylu postanowili urządzić wnętrza. Pomogła im w tym Anna Arcipowska z pracowni projektowej Dizajnia Art. Zgodnie z życzeniem gospodarzy bazą aranżacji są sprzęty o prostych, geometrycznych kształtach i neutralna, szaro-biała kolorystyka. Od tak spokojnego tła pięknie odcinają się plamy jaskrawych kolorów, obrazy oraz designerskie lampy i wyraziste detale, jak choćby płytki ceramiczne nad blatem w kuchni.

– Niektóre dodatki są dość kosztowne. Nie żałowaliśmy na nie pieniędzy, chociaż budżet był raczej skromny – mówi Beata. – Żeby się w nim zmieścić, postanowiliśmy zaoszczędzić na innych elementach wyposażenia. Dlatego zdecydowaną większość mebli oraz materiałów wykończeniowych kupowaliśmy tylko w tych sklepach, które oferują solidne i ciekawe wzorniczo rzeczy w bardziej przystępnych cenach.
Jak widać, zupełnie nie przeszkodziło to w stworzeniu oryginalnego wnętrza, które zapada w pamięć.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Skomentuj:

Szare wnętrze pełne ciekawych akcentów