Aranżacja sypialni na trzy sposoby

Joanna Nowicka

W sypialni zaczynasz i kończysz każdy dzień. Dlatego tak ważne jest, by pozytywnie nastrajała i sprzyjała relaksowi. Pokazujemy kilka ciekawych stylizacji.

Z KLIMATEM. Jasne drewno jest ciepłe i przytulne, a jednocześnie nie dominuje we wnętrzu. Sypialnia NEBRASKA: łóżko (200 x 160 cm) 699 zł, szafka nocna 159 zł Agata
Jasne drewno jest ciepłe i przytulne, a jednocześnie nie dominuje we wnętrzu. Sypialnia NEBRASKA: łóżko (200 x 160 cm) 699 zł, szafka nocna 159 zł, Agata
fot. producent

Sypialnia rustykalna

Latem chętniej niż kiedykolwiek spędzamy czas na łonie natury. Warto się nią zainspirować, urządzając sypialnię. Wybierzmy więc meble z naturalnych materiałów. Idealnie będą do nich pasowały dodatki w kolorach ziemi: bieli, beżach, szarościach i odcieniu palonej sjeny. Z tkanin sprawdzą się lny i płótna lub dzianiny o grubych splotach. Nie bójmy się dekoracji z przymrużeniem oka – wnętrze ożywią poduszki czy stoliki przypominające ścięte pniaki albo świeczniki zrobione z gałęzi. Naturalne materiały i stonowane kolory sprzyjają wyciszeniu. W sypialni zdominowanej przez drewno i barwy ziemi zapomnisz o troskach codziennego dnia, zwolnisz tempo i ukoisz zmysły.

Kolorowa sypialnia

W czasie ciepłych miesięcy chętniej sięgamy po soczyste, intensywne barwy. Nie zapominajmy, by słoneczne żółcie, pomarańcze i gorące granaty pojawiły się również w naszej sypialni. Spodobają się zwłaszcza osobom aktywnym i przebojowym. Dla romantyczek lepsze będą delikatne i dyskretne pastele wzorowane na buduarze madame de Pompadour. W pierwszym przypadku dobierzmy awangardowe kinkiety o intrygujących kształtach i zabawne poduszki. W drugim możemy pokusić się o dekoracje z motywem motyli oraz meble inspirowane Japonią – będzie to subtelne nawiązanie do madame Butterfly, kolejnej bohaterki rozkochanych w dawnych czasach marzycielek.

Ponadczasowa nowoczesność

Nowocześnie urządzona sypialnia zawsze będzie w dobrym stylu. Jednak czym jest ponadczasowa nowoczesność? To taka, która nie zestarzeje się wraz z nadejściem nowego sezonu. W takiej sypialni dominują proste, ponadczasowe formy, wysokiej jakości materiały i neutralna kolorystyka. Ważne są wykończenia i niewielka ilość, ale za to starannie dobranych dodatków.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Skomentuj:

Aranżacja sypialni na trzy sposoby