Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Aranżacja sypialni na trzy sposoby

Joanna Nowicka

W sypialni zaczynasz i kończysz każdy dzień. Dlatego tak ważne jest, by pozytywnie nastrajała i sprzyjała relaksowi. Pokazujemy kilka ciekawych stylizacji.

Sypialnia rustykalna

Latem chętniej niż kiedykolwiek spędzamy czas na łonie natury. Warto się nią zainspirować, urządzając sypialnię. Wybierzmy więc meble z naturalnych materiałów. Idealnie będą do nich pasowały dodatki w kolorach ziemi: bieli, beżach, szarościach i odcieniu palonej sjeny. Z tkanin sprawdzą się lny i płótna lub dzianiny o grubych splotach. Nie bójmy się dekoracji z przymrużeniem oka – wnętrze ożywią poduszki czy stoliki przypominające ścięte pniaki albo świeczniki zrobione z gałęzi. Naturalne materiały i stonowane kolory sprzyjają wyciszeniu. W sypialni zdominowanej przez drewno i barwy ziemi zapomnisz o troskach codziennego dnia, zwolnisz tempo i ukoisz zmysły.

Kolorowa sypialnia

W czasie ciepłych miesięcy chętniej sięgamy po soczyste, intensywne barwy. Nie zapominajmy, by słoneczne żółcie, pomarańcze i gorące granaty pojawiły się również w naszej sypialni. Spodobają się zwłaszcza osobom aktywnym i przebojowym. Dla romantyczek lepsze będą delikatne i dyskretne pastele wzorowane na buduarze madame de Pompadour. W pierwszym przypadku dobierzmy awangardowe kinkiety o intrygujących kształtach i zabawne poduszki. W drugim możemy pokusić się o dekoracje z motywem motyli oraz meble inspirowane Japonią – będzie to subtelne nawiązanie do madame Butterfly, kolejnej bohaterki rozkochanych w dawnych czasach marzycielek.

Ponadczasowa nowoczesność

Nowocześnie urządzona sypialnia zawsze będzie w dobrym stylu. Jednak czym jest ponadczasowa nowoczesność? To taka, która nie zestarzeje się wraz z nadejściem nowego sezonu. W takiej sypialni dominują proste, ponadczasowe formy, wysokiej jakości materiały i neutralna kolorystyka. Ważne są wykończenia i niewielka ilość, ale za to starannie dobranych dodatków.

Skomentuj:

Aranżacja sypialni na trzy sposoby