Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wykończenie ścian w przedpokoju. Pomysły na stylową aranżację przedpokoju

Edyta Jabłońska

Przedpokój to jedno z ważniejszych miejsc w domu - nie bez powodu jest nazywany jego wizytówką. Urządźmy go więc nie tylko funkcjonalnie, ale i ładnie. Urody dodadzą mu ciekawie wykończone ściany.

Wąskie, wysokie wnętrze można optycznie obniżyć, malując górną część ściany na jasny kolor - taki sam jak sufit. To zdecydowanie poprawi proporcje pomieszczenia.
Wąskie, wysokie wnętrze można optycznie obniżyć, malując górną część ściany na jasny kolor - taki sam jak sufit. To zdecydowanie poprawi proporcje pomieszczenia.
fot. Picture Press/East News

Ściany w przedpokoju pięknie oklejone

Efektowną dekoracją przedpokoju może być odpowiednio dobrana tapeta – zarówno tradycyjna, jak i fototapeta. Ściany w tym pomieszczeniu są narażone na zabrudzenia i otarcia, dlatego najlepiej wybrać odporny materiał, który można umyć, czyli np. raczej tapetę winylową niż papierową.

Ściany naturalnie drewniane

Drewno jest odporne na uszkodzenia mechaniczne, zwłaszcza gdy wybierzemy twardsze gatunki, np. drzew liściastych lub egzotycznych. Do jego wykończenia użyjmy oleju bądź wosku, które uwydatnią urodę materiału, a jednocześnie zabezpieczą powierzchnię. Bardzo modne jest drewno malowane, zwłaszcza na biało. Ale wybór kolorów zależy oczywiście od nas.

Ładnie pomalowany przedpokój

Wybór kolorów farb do ścian wydaje się być nieograniczony. Decydując się na konkretną barwę, trzeba wziąć pod uwagę wielkość wnętrza. Do małego lepiej wybrać jasne odcienie i stworzyć monochromatyczną aranżację. W większym pomieszczeniu ciekawy efekt dają ściany malowane na różne kolory. Można też sięgnąć po szablony malarskie i ozdobić powierzchnię ciekawym wzorem.

Dodatkowa ochrona ścian w przedpokoju

Chcesz mieć białe ściany w przedpokoju, ale martwisz się o ich czystość? Można je zabezpieczyć bezbarwnym lakierem, który pozostawi na ścianie powłokę z delikatnym połyskiem. Taka ściana nie pobrudzi się szybko, a gdy do tego dojdzie, można ją po prostu umyć.

Moc kamienia

Od dawna doceniamy urodę i funkcjonalność kamiennych lub ceglanych okładzin. Producenci oferują płytki wykonane zarówno z naturalnych materiałów, jak i ich imitacji (najczęściej z gipsu lub betonu). Wybór wzorów i kolorów ogranicza się najczęściej do tych spotykanych w naturze, ale nie jesteśmy na nie skazani – okładziny można malować tak jak zwykły tynk.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Skomentuj:

Wykończenie ścian w przedpokoju. Pomysły na stylową aranżację przedpokoju