Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Czarno-białe dodatki do mieszkania

OPRACOWANIE: Monika Utnik-Strugała, Edyta Jabłońska

Przez lata sądzono, że dobrze wyglądają przede wszystkim w minimalistycznych wnętrzach. Dziś udowadniamy: kolory jak z niemego kina sprawdzają się też w innych stylach.

W WERSJI STONOWANEJ. We wnętrzach inspirowanych etno postawmy na dużą liczbę poduszek, pufów i nastrojowych lampionów.
W WERSJI STONOWANEJ. We wnętrzach inspirowanych etno postawmy na dużą liczbę poduszek, pufów i nastrojowych lampionów.
Fot.

Każcie tańczyć na balu kobietom w bieli lub czerni: tylko je będzie widać – mawiała Coco Chanel. Nie ma chyba mocniejszego, a przy tym bardziej klasycznego zestawienia niż te dwa kolory. Zdecydowany duet upodobali sobie projektanci i artyści, bo z jednej strony jest bardzo elegancki, z drugiej dodaje intrygującego smaczku. Elastyczny, z potencjałem, pozwala stworzyć skrajnie różne stylizacje, począwszy od nostalgicznego retro, na chłodnym lofcie kończąc.
Moda na biel i czerń pojawiła się w Polsce wraz z bazującym na prostych zestawieniach stylem skandynawskim oraz biało-czarną fotografią, którą chętnie wykorzystują w swoich aranżacjach styliści. Teraz te dwa nieśmiertelne kolory szturmem zdobywają trend zwany boho, który w swojej najnowszej wersji daleki jest od hippisowskiego szaleństwa. ?

Nasza rada
• Czarno-biała aranżacja jest bardzo wyrazista, dlatego trzeba uważać na liczbę i formę dodatków. Najlepiej kierować się zasadą: mniej znaczy więcej. Na przykład wybierając tapetę w charakterystyczny, wyrazisty wzór, wyklejamy nią tylko jedną ścianę.
• Przewaga bieli powiększy wnętrze, przewaga czerni – sprawi, że będzie się wydawało mniejsze.
• Surowość czerni i bieli złagodzą odpowiednio dobrane tkaniny i faktury: puszysty dywan shaggy, wełniany pled, welurowe poduszki.

    Więcej o:

Skomentuj:

Czarno-białe dodatki do mieszkania