Elegancja i luksus - dodatki do łazienki w kolorze złota i miedzi
Modna łazienka wygląda jakby wyszła spod ręki jubilera - od złota cała aż lśni. Szlachetny metal - a właściwie tylko jego kolor występujący w rozmaitych odcieniach - można stosować na wiele sposobów. Bez ograniczeń, niemalże na granicy kiczu, albo powściągliwie, jako dyskretny akcent. Zestawiać z bielą, czernią lub szarością. W aranżacjach nowoczesnych i klasycznych.
Wersje luksusu
Złota armatura z reguły funkcjonowała w ramach wystroju klasycznego, który od lat ma swoich wiernych zwolenników. Obecnie, nawiązujące do historycznych wzorów, rzeźbiarsko potraktowane i niezwykle dekoracyjne elementy stosowane są w łazienkach urządzonych w różnych stylach. Często wprowadza się je jako kontrast: mogą dodawać blasku nawet surowym wnętrzom utrzymanym w loftowym klimacie. Popularniejszym jednak rozwiązaniem, pozwalającym uzyskać wrażenie luksusu a zarazem szlachetnej oszczędności, jest armatura o minimalistycznej formie i powłoce w odcieniu jasnego złota. Idealnie pasuje do luksusowych łazienek o nowoczesnym charakterze.
Eleganckie towarzystwo
Złoto i czerń królujące w pomieszczeniu, nadają mu wyraz majestatyczny z tendencją do dramatyczności. To mocne wizualnie, kontrastowe połączenie ma długą tradycję: kojarzy się przede wszystkim z dekoracyjnym stylem baroku. Z tego powodu często towarzyszą mu sprzęty o historyzujących formach zdobne w woluty czy liście akantu. Jednak zestaw „złoto i czerń” dobrze wygląda też w aranżacji inspirowanej art déco. Pasują do niego masywne, geometryczne bryły ze szlachetnych materiałów. Choć złoto efektownie rozświetla czerń, a czerń idealnie podkreśla połysk złota, tę ostatnią można zastąpić kamienną szarością. Ten wyrafinowany wariant sprawdza się zwłaszcza w łazienkach urządzonych minimalistycznie.
Gorące metale
Modne jest złoto w wielu tonacjach: jasne, tzw. słomkowe, przydymione albo... różowe. Te ostatnie odcieniem zbliża się do miedzi, która również, przyobleczona w nowoczesną, geometryczną formę, od kilku sezonów przeżywa szczyt popularności. Gorące metaliczne barwy można wprowadzić do łazienki na kilka sposobów, nie tylko w postaci armatury. Mogą one występować np. jako dodatki: lampy, ramy luster czy siedziska. Ożywią i ocieplą wystrój, w którym dominuje biel ceramiki i chrom baterii.
- Więcej o:
Jakie światło do pracy w domu?
Światło w domu
Jak ciekawie wykończyć sufit?
Master bedroom, czyli spokój o poranku
Robaki w domu. 13 insektów, z którymi mieszkasz. Jak się ich pozbyć?
Wnętrze wypełnione roślinami
Czy drzewko szczęścia rzeczywiście grozi nieszczęściem?
Likwidujemy szczelinę między kuchnią a blatem