Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dulux wybrał Kolor Roku 2018

red.

Kolorem Roku Dulux 2018 został wybrany Różowy a brąz. Jego polska premiera miała miejsce podczas specjalnego wykładu Heleen van Gent, Dyrektor Artystycznej Globalnego Centrum Estetycznego AkzoNobel, podczas Łódź Design Festival.

Kolor Roku Dulux 2018 - Różowy a brąz
Kolor Roku Dulux 2018 - Różowy a brąz
fot. mat. prasowe

Różowy a brąz to subtelny i ciepły odcień różu, który nawiązuje do naturalnego drewna oraz skóry i łączy komfort oraz lekkość. Kolor ten doskonale odpowiada na współczesne potrzeby ludzi, którzy pragną wyciszenia oraz stworzenia przytulnego otoczenia w domu. Do tego wprowadza przytulność do wnętrz, ale w nieco bardziej wyrafinowany sposób.

Jak wybrano Kolor Roku 2018?

Wyłonienie Koloru Roku 2018 poprzedziły dogłębne badania. Nad jego wynikami pracował zespół specjalistów z Globalnego Centrum Estetycznego AkzoNobel oraz grupa jedenastu niezależnych ekspertów z całego świata z takich dziedzin, jak innowacje, nowe technologie, architektura czy biophilic design (badania dotyczące tego, jak zastosowanie elementów przyrody oraz jej procesów wpływa na design produktów). Wnioski z ich prac wykazały, że klienci dążą do przebywania w miejscach, w których mogą odpocząć od codziennego pędu, wyciszyć się, uciec od zgiełku miasta i zregenerować siły.

Nasze życie nieustannie przyspiesza. Nadszedł czas na naciśnięcie "pauzy". Nasz dom musi stać się miejscem, gdzie skryjemy się przed hałasem, będziemy mogli skupić na wartościach, które są dla nas istotne oraz naładować akumulatory. To właśnie kolor, który nas otacza, odgrywa kluczową rolę w utrzymywaniu równowagi między zewnętrznym zgiełkiem a spokojem wewnętrznym

– mówiła Heleen van Gent, dyrektor artystyczna Globalnego Centrum Estetycznego AkzoNobel.

 

Kolor Roku Dulux 2018
Kolor Roku Dulux 2018
fot. mat. prasowe

Kolory w służbie komfortu

– Uważamy, że przebywanie w otoczeniu w wybranym przez nas Kolorze Roku 2018, pozwala się wyciszyć i uchwycić nastrój chwili. Różowy a brąz razem z uzupełniającą go paletą kolorów pomogą konsumentom stworzyć jedyne w swoim rodzaju wnętrza, pozytywnie wpływające na poczucie bezpieczeństwa oraz pewności siebie, a także przyjazne dla wszystkich - dodała van Gent.

Badania dowodzą jednoznacznie, że coraz bardziej cenimy komfort, które brakuje nam na co dzień. W budowaniu tego komfortu i poczucia przytulności ma pełnić kolor roku Dulux. Ma on pomóc w tworzeniu przyjaznego otoczenia, które pozwala na osiągnięcie równowagi.

Dulux obok wskazania Koloru Roku 2018, przygotował także trzy palety wspierające, które maja dominować w nadchodzącym roku. Uzupełniają one Różowy a brąz, balansując od delikatniejszych do głębszych i mocniejszych odcieni. W towarzystwie każdej z nich Kolor Roku 2018 nabiera innego wyrazu – wydobywają one jego głębię, tonują go lub sprawiają, że dominuje we wnętrzu. Dominujący odcień palety wynika z różnych trendów.

    Więcej o:

Skomentuj:

Dulux wybrał Kolor Roku 2018