Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Wszystko o aranżacji idealnej sypialni

Tekst: Edyta Jabłońska, Katarzyna Kowalska, Ilona Szajkowska, Monika Utnik-Strugała

Często mówimy w przenośni, że urządziliśmy wnętrze od A do Z. Czas na dosłowne potraktowanie tego powiedzenia. Oto alfabet "Czterech Kątów". Sprawdźcie, czy aranżując swoją sypialnię, wzięliście pod uwagę wszystkie litery.

QNorway, Buskerud, Kikut, feature : Chalet in Kikut (stylism Nina Nilsen/Cille)
Zaczynamy od ATMOSFERY. To słowo kluczowe, nie tylko dlatego, że ma na początku literę 'a'. Odpowiednia atmosfera w sypialni jest najważniejsza. Musi być dobra, wtedy również S jak SEN będzie dobry. Tworzą ją nie tylko przedmioty materialne, np. Ł jak ŁÓŻKO, P jak POŚCIEL, R jak ROLETA, ale również rzeczy ulotne, np. H jak HARMONIA. Dlatego zanim zaczniemy urządzać pokój, zastanówmy się, co lubimy, co nas relaksuje i uspokaja. To, czy sypialnia będzie kolorowa, pełna wzorów, czy wręcz przeciwnie - prosta, monochromatyczna, ascetyczna, niech zależy wyłącznie od naszych upodobań i tego, co pozwala nam nie tylko szybko zasnąć, ale i dobrze się wyspać.
Fot. East News

Aranżacja sypialni to wielkie wyzwanie. Musi być nie tylko ładna, ale także wygodna i sprzyjająca relaksowi. Trzeba zatem wziąć wiele elementów pod uwagę, kiedy zabieramy się za jej urządzanie. Począwszy od ogólnego planu, przez dobór łóżka, materaca i oświetlenia. Warto też wygospodarować w tym pokoju miejsce do przechowywania ubrań, czyli szafę lub garderobę. Przy tym wszystkim nie można zapomnieć o wykreowaniu odpowiedniej atmosfery, a to dla każdego prawdopodobnie będzie oznaczać coś innego. Jak więc zabrać się w ogóle do urządzania sypialni? Przygotowaliśmy ilustrowany przewodnik, gdzie od A do Z przechodzimy przez wszystkie punkty aranżacji sypialni. Kliknij w poniższy link i zapoznaj się ze wszystkimi informacjami.

JAK URZĄDZIĆ SYPIALNIĘ >>

Skomentuj:

Wszystko o aranżacji idealnej sypialni