Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Metamorfoza domu na wsi na styl amerykański

red.

Wnętrza starego domu znajdującego się w miejscowości Żółwin, niedaleko Podkowy Leśnej, przeszły totalną rewolucję. Była boazeria i ciemne pomieszczenia, jest przestronnie, jasno i z dodatkiem amerykańskiego stylu.

Dom na wsi w stylu amerykańskim - metamorfoza
Dom na wsi w stylu amerykańskim - metamorfoza
Fot. Małgorzata Ziębińska/ www.ideals.com.pl

Białe ściany, stylowe kanapy i fotele, kwieciste zasłony, kolorowe dodatki – patrząc na obecne wnętrza, aż trudno uwierzyć, jaką przeszły metamorfozę! Dopiero na zdjęciach przed i po widać zakres przeprowadzonych prac, które wydobyły potencjał 200-metrowego domu.

Stary dom na nowo

A historia zaczęła się tak. Małżeństwo z dzieckiem kupiło dom na wsi niedaleko Warszawy. Budynek składał się z dwóch wydzielonych mieszkań i urządzony był, jak wiele innych domów z końcówki lat 70.: boazeria na ścianach, masywne meble, wyposażenie w popularnym w tamtych czasach ciemnym brązie. Konieczna była gruntowana metamorfoza. O pomoc poprosili projektantkę Martę Jaślan ze studia IDeALS. Zakres prac zakładał przearanżowanie i odnowienie starego domu oraz uposażenie go po remoncie.

Na amerykańską nutę

W domu wprowadzono istotne zmiany w układzie funkcjonalnym, m.in. wyburzono ściany oddzielające dwa mieszkania. Dzięki temu powstała jedna przestrzeń oraz przejścia między holem i salonem, a także między sypialnią i salonem. Zmieniono też lokalizację niektórych otworów drzwiowych i pomieszczeń, np. w dawnej sypialni powstała obecna kuchnia. Rozprowadzono na nowo instalację elektryczną, wymieniono stolarkę drzwiową i parapety, odnowiono dębowy parkiet i schody, całość odmalowano. Inwestorom zależało na wnętrzach w stylu amerykańskim, ale bez specjalnego przepychu. Punktem wyjścia była duża narożna, granatowo-fioletowa kanapa w salonie. Jej kolor dał początek innym elementom kolorystycznym w domu. Jedynie sypialnia i pokój dziecięcy ma nieco inną tonację. Po przebudowie powstała rodzinna, klimatyczna rezydencja.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Skomentuj:

Metamorfoza domu na wsi na styl amerykański