Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Nietuzinkowe mieszkanie dla mężczyzny z efektem ombre

red.

Kto powiedział, że w męskim świecie dominuje tylko oszczędna kolorystka i formy? Wystarczy zajrzeć do wnętrz mieszkania, które powstało dla 35-letniego mężczyzny, by zmienić zdanie. Graficzna mozaika, subtelny turkus w kuchni, dębowa podłoga z efektem ombre i lewitujące doniczki - wszystkie te nietypowe rozwiązania nie powstałyby, gdyby nie otwarty na świeże pomysły właściciel!

Nietuzinkowe mieszkanie dla mężczyzny z efektem ombre
Nietuzinkowe mieszkanie dla mężczyzny z efektem ombre
fot. Marta Behling/ www.prostyplan.pl

Za oryginalny projekt 47-metrowego mieszkania, znajdującego się na ostatnim piętrze kamienicy, odpowiedzialne było studio Prosty Plan. Prace rozpoczęto od generalnego remontu, gdyż wszystkie instalacje wymagały wymiany, podobnie, jak tynki czy stara, drewniana podłoga, która była nie do uratowania. Konieczna była także zmiana układu funkcjonalnego, gdyż oryginalny podział przestrzeni nie odpowiadał potrzebom gospodarza.

Życzenia inwestora nie były wygórowane: otwarta strefa dzienna z kuchnią, gdyż właściciel często przyjmuje gości, spora sypialnia z miejscem do przechowywania, kabina prysznicowa w łazience. W pozostałych kwestiach pozostawał otwarty na propozycje.

Największym wyzwaniem podczas przebudowy wnętrz okazały się być różnice w wysokościach pomieszczeń (brak poziomu sufitu przeszkadzał przy montażu szaf i kuchni), nierówności tynków, które dały o sobie znać po wyburzeniu ścian, a także maleńka łazienka.

Pomimo tych utrudnień udało się stworzyć wygodną i do tego ciekawą w aranżacji przestrzeń. Wizytówką mieszkania jest oryginalna dębowa podłoga, ułożona w klasyczną jodełkę, która w części kuchennej zyskała efekt ombre, subtelny turkusowo- miętowy odcień szafek kuchennych, żółte akcenty oraz mocno nasycona niebiesko-zielona ściana w sypialni.

ZOBACZ ZDJĘCIA >>

Skomentuj:

Nietuzinkowe mieszkanie dla mężczyzny z efektem ombre