Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dwupoziomowe mieszkanie: czyste, proste wnętrza dla rodziny 2+1

red.

Gdy rodzina przeprowadziła się do dwupoziomowego mieszkania, marzyła im się przestrzeń zaaranżowana lekko, subtelnie, ale elastycznie, by można było ją szybko dostosowywać do zmieniających się potrzeb domowników.

75-metrowa przestrzeń zaprojektowana przez studio DEER DESIGN znajduje się w szeregowcu na Białołęce. Dwupoziomowe lokum przeszło gruntowny remont, w tym kilka zmian w układzie architektonicznym. Największym wyzwaniem było stworzenie dodatkowej łazienki, a nad nią schowka/garderoby oraz zaaranżowanie wielu miejsc do przechowywania, tak, by nie było wrażenia, że przy każdej ścianie stoi szafa. Wszelkie zakamarki zostały przekształcone tak, by móc ich użyć do przechowywania najrozmaitszych rzeczy, od przetworów, po narty, sanki i deski snowboardowe. Bowiem domownicy uwielbiają czynny wypoczynek zwłaszcza porą zimową.

Właścicielom marzyła się elegancka, czysta i prosta w formie aranżacja. Zastrzegli też, że chcieliby, by była łatwa do modyfikacji. Drewno i biel w skandynawskim stylu dobrze wpisały się w ich potrzeby. Jasne meble i ściany sprawiły, że wnętrza stały się bardziej przejrzyste i świetliste. Z kolei szczypta szarości oraz błękitu zapobiegła monotonii i architektonicznej ascezie.

Na parterze postawiono na otwartą strefę dzienną. Przebudowane zostały wejścia (prześwity zamiast drzwi), co spowodowało, że przestrzeń wygląda na bardziej przestronną i dodatkowo światło dzienne swobodnie przepływa między pomieszczeniami, doświetlając korytarz. Uwagę przyciągają schody wiodące na piętro, gdzie znajduje się strefa nocna. Niestandardowa konstrukcja, jak wąż zawija się wokół ściany, a ażurowe, biało-drewniane stopnie bez podstopnic stanowią efektowną dekorację.

Skomentuj:

Dwupoziomowe mieszkanie: czyste, proste wnętrza dla rodziny 2+1