Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Miejska dżungla - tropikalne motywy

WYBÓR I OPRACOWANIE: Monika Utnik-Strugała

Miejsca dżungla to już nie tylko uliczny zgiełk, tłum ludzi, sznury aut. Zanurzmy się w kojącej zieleni i dzięki tropikalnym motywom zostawmy na zewnątrz betonowy świat.

Miejska dżungla (urban jungle) to nie tylko dużo roślin doniczkowych. Zieleń powinna się pojawić również na ścianach, meblach, tkaninach. Aranżacja: TK Maxx
Miejska dżungla (urban jungle) to nie tylko dużo roślin doniczkowych. Zieleń powinna się pojawić również na ścianach, meblach, tkaninach. Aranżacja: TK Maxx
Fot. producent

Motyw tropikalny

Tropikalne motywy we wnętrzach wciąż są topie! Chcesz poczuć smak naprawdę gorącego lata? Zamień swój dom w egzotyczny gaj. Niech modne monstery, palmy i bananowce zakwitną nie tylko w donicach. Motywy rodem z dżungli pojawiają się na wazonach, ale też na ścianach, meblach, porcelanie i tkaninach.

Może trudno w to uwierzyć, ale moda na motywy botaniczne zaczęła się już w połowie XX wieku. Amerykański scenograf i dekorator wnętrz Don Loper zaprojektował w latach 40. wnętrza kultowego hotelu The Beverly Hills i ozdobił je tapetą Martinique Banana Leaf, w ogromne liście bananowca. Ten legendarny dziś wzór od tamtego czasu praktycznie nie wychodzi z mody, a w ostatnich latach, kiedy świat wręcz oszalał na punkcie roślin, stał się jeszcze bardziej popularny. Prawdziwym hitem okazała się też monstera – o dużych, ażurowych liściach. Popularna w latach 70., potem nieco zapomniana, dziś jest ulubionym motywem dekoracyjnym architektów wnętrz.

W letnich kolekcjach królują tukany, papugi, dzikie koty i egzotyczna roślinność – na tkaninach, tapetach, porcelanie. Chcesz stworzyć klimat zielonej oazy? Połącz te desenie z naturalnym drewnem. Jeśli zależy ci na eleganckim, szykownym wystroju, dodaj do zielonych motywów kilka złotych dodatków, a całość zestaw ze szlachetnymi kolorami. Nie bój się odważnych zestawień. W tym sezonie rządzi maksymalizm – ma być wzorzyście i kolorowo.

Motyw tropikalny - tapeta

Tapety tropikalne to niesztampowy sposób na efektowną aranżację wnętrza i wprowadzenie do niej odrobiny egzotyki. Wybór nie jest łatwy, ponieważ na rynku jest wiele tapet w egzotyczne motywy: liście palm, pędy bambusa, egzotyczne kwiaty, kolibry, flamingi. Dzięki nim nawet w domowym zaciszu będziecie mogli cieszyć się wakacyjnym klimatem! 

Motyw tropikalny - poduszka

Tropikalne motywy można też znaleźć na poduszkach dekoracyjnych. Można zdecydować się na pojedyncze lub w kompozycjach.  To dobry sposób na szybie odświeżenie wnętrza i wprowadzenie do niego wakacyjnej atmosfery. Trzeba jedynie wiedzieć jak połączyć ze sobą wzory. Nie jest to łatwe, ponieważ odważne motywy wymagają odpowiedniego zgrania z pozostałymi elementami wnętrza.

Motyw tropikalny - tkanina

Dobrym pomysłem są także zasłony i obicia kanap, sof i leżanek. Bez większego problemu można znaleźć tkaniny w dowolny tropikalny deseń albo wybrać wzór z kolekcji w egzotyczne wzory i zlecić nadrukowanie go na wybranej tkaninie lub dzianinie. Dzięki temu bez trudu można stworzyć ze wnętrzu miejską dżunglę.

Zagraj w zielone. Urok miejskiej dżungli tkwi w wybuchowej mieszance nasyconych odcieni. Szukaj nie tylko tropikalnych deseni, znajdź też przedmioty o niebanalnej formie. Latem ten trend w aranżacji wnętrz pomoże ci utrwalić wspomnienia z wakacyjnych wojaży, zimą - zapomnieć o nieprzyjemnej aurze za oknem i przenieść myślami do ciepłych krajów.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Skomentuj:

Miejska dżungla - tropikalne motywy