Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Metamorfoza sypialni z miejscem do pracy

TEKST, STYLIZACJA, ZDJĘCIA: Monika Filipiuk-Obałek PROJEKT METAMORFOZY: Dorota Lewandowska

Dla Marty sypialnia to miejsce nie tylko do spania, ale także do pracy. Spędza więc w niej dużo czasu. Nic dziwnego, że zapragnęła zmian. I czym prędzej przekuła myśl w czyn.

Metamorfoza sypialni - wnętrze przed i po
Metamorfoza sypialni - wnętrze przed i po
Fot. Monika Filipiuk-Obałek

Miejsce do pracy w sypialni

Dlaczego pracuję wsypialni? Bo to najlepsze miejsce wmieszkaniu. Na 13 m kw. musiałam więc pomieścić iłóżko, ibiurko. Potrzebowałam większego mebla do pracy iwogóle zmian wcałym pokoju, utrzymanym wniemodnych już odcieniach brązu ibeżu. Ale w gruncie rzeczy chodziło nie tylko omodę – za dnia wpada tu niewiele światła, tak potrzebnego do pracy. Chciałam więc również rozjaśnić sypialnię. Pewnego dnia przypadkiem poznałam Dorotę Lewandowską, blogerkę zBaba Ma Dom, która pomaga ludziom wprzeprowadzaniu metamorfoz

– opowiada Marta Szczepanik, autorka bloga Noszki – Domowa Manufaktura i redaktorka portalu Ładnebebe, która po godzinach szyje oraz prowadzi warsztaty dla dzieci. 

Itak oto nasze drogi skrzyżowały się ispotkały wmojej sypialni, wramach projektu #baba jedzie. Dzięki pomysłom Doroty pokój zmienił się nie do poznania. Ipowiększył optycznie, bo prawie wszystkie ściany są teraz białe. Tylko dolna część tej za łóżkiem została pomalowana na czarno, ito woryginalny sposób. Do pomysłu takiej „niedokończonej” ściany na początku podchodziłam nieufnie. Ale Dorota powiedziała, że jeśli wyjdzie nieciekawie, to będzie można domalować resztę, aprzynajmniej wyrównać czarny pas – wpuszce została przecież farba. No i... kiedy zobaczyłam całość, już nie chciałam nic zmieniać!

W projekcie wykorzystano:

  • Washpapa (washpapa.pl) 258 zł
  • Lampy (Cable Power) 600 zł
  • Grunt, farby do ścian, pigmenty (Śnieżka) 211 zł
  • Farba tablicowa (Magnat) 109 zł
  • Dywany (Komfort) 558 zł
  • Obrazki (Woodsy) 195 zł
  • Plakaty (bimago.pl) 504 zł

Razem - 2435 zł

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Skomentuj:

Metamorfoza sypialni z miejscem do pracy