Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Ekspres na kapsułki - dlaczego warto go kupić? Wskazówki naszych redaktorów

Redakcja

Nie wyobrażasz sobie dnia bez kawy, lecz cenisz sobie wygodę i rozwiązania ułatwiające życie? Jeśli co rano chcesz cieszyć się smakiem prawdziwej kawy, a nie masz czasu na zaparzanie jej w tradycyjny sposób, wybierz ekspres na kapsułki. Zalety tego urządzenia wymieniają nasi redaktorzy!

ekspres na kapsułki
ekspres na kapsułki
Fot. Shutterstock

Kawa trafiła do Europy w XVII wieku i najpierw, jako towar ekskluzywny i bardzo drogi, była dostępna dla nielicznych. Czarny napój budził też wiele kontrowersji (głównie w związku z jego pochodzeniem - kawa przyjęła się jako pozostałość po wojnie z Turcją), lecz z czasem spopularyzował się na tyle, że jego spożycie stało się normą. Miłośnicy kawy do dziś spierają się, w jaki sposób najlepiej przyrządzać ten napój i jak go podawać. Jeśli należysz do grona fanów kawy, a jednocześnie lubisz szybkie i wygodne rozwiązania, które ułatwiają życie, idealnym wyborem będzie dla ciebie ekspres na kapsułki. Ta stosunkowo nowa metoda przyrządzania kawy to gwarancja dobrego smaku w ciągu niespełna minuty.

Ekspres na kapsułki - główne zalety

Ekspresy na kapsułki to urządzenie, które bez problemu pomoże ci zrobić kawę jak z najlepszej kawiarni. Wygodne i praktyczne ekspresy sprawiają, że co rano możesz cieszyć się najlepszą jakością kawy pitej w domowym zaciszu. Dlaczego jeszcze warto kupić ekspres na kapsułki? Oprócz oszczędności czasu, urządzenia te mają bardzo różnorodny design i świetnie wyglądają w nowoczesnej kuchni. Ich mobilność sprawia, że ulubioną kawę możesz bez problemu zabrać ze sobą na wakacje czy do pracy. 

 

ekspres na kapsułki
ekspres na kapsułki
Fot. Shutterstock

Główne zalety ekspresów kapsułkowych to:

- łatwość i szybkość przyrządzenia napoju

- szeroka gama oferowanych 

- oryginalny design

- mobilność urządzenia

- cena - ceny ekspresów zaczynają się już od 219 złotych!

O opinię zapytaliśmy też redaktorów naszych serwisów. Jak wiadomo praca w szybkim tempie wymaga świeżości umysłu, więc ilość kawy spożywana w redakcji liczy się codziennie w litrach. Przytaczamy niektóre z opinii, które potwierdzają, że kawa z kapsułek w niczym nie ustępuje tej zaparzanej w tradycyjnym ekspresie.

Jak znawczyni kawy i miłośniczka Włoch, gdzie ten napój spożywa się w bardzo dużych ilościach, mogę zagwarantować, że espresso z kapsułki jest o wiele lepsze niż przyrządzone w tradycyjny sposób. Kawa jest gęsta, czuć jej aromat i co najważniejsze, przygotowana jest w odpowiedniej temperaturze - woda z ekspresu kapsułkowego nie jest za gorąca.Ekspres kapsułkowy to świetne rozwiązanie dla lubiących eksperymentować. Możliwość kupna różnych kapsułek sprawia, że łatwo znajdziemy swoją ulubioną kawę bez konieczności kupowania od razu dużej ilości ziaren. Co równie ważne, kapsułki są ogólnodostępne - nie trzeba szukać palarni kawy ani specjalistycznych sklepów.Dla mnie, jako miłośnika designu, ekspres na kapsułki to świetne uzupełnienie wystroju kuchni. Moja jest dość ciasna, więc nieduży gabaryt ekspresu i możliwość przestawienia w dowolne miejsce sprawia, że stał się szybko numerem jeden w mojej kuchni.

Ekspres na kapsułki - jak to działa?

Przede wszystkim sprawnie i szybko! Kawę w ekspresie kapsułkowym przyrządzić może każdy, nie potrzeba do tego żadnych umiejętności baristycznych. Wodę wlewa się do pojemnika, wybraną kapsułkę umieszcza w ekspresie i naciska przycisk. Kawa robi się sama i po kilku chwilach możesz cieszyć się wyjątkowym smakiem i aromatem, który zamknięty w szczelnej kapsułce jest porównywalny z tym ze świeżo mielonego ziarna.

 

ekspres na kapsułki
ekspres na kapsułki
Fot. Shutterstock

Ekspres na kapsułki - jaką kawę można w nim przyrządzić?

Ekspresy kapsułkowe to urządzenia, które stworzą wiele rodzajów kaw - od klasycznego, ciemnego i mocnego espresso, aż po latte, słodką mochę czy nawet... herbaty! Szczelne kapsułki stanowią gwarancję najwyżej jakości aromatu, więc kawa przyrządzona w domu może równać się z tą kupioną w kawiarni. 

 

kapsułki do ekspresu
kapsułki do ekspresu
Fot. Shutterstock
    Więcej o:

Skomentuj:

Ekspres na kapsułki - dlaczego warto go kupić? Wskazówki naszych redaktorów