Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Płytki, flizy czy kafelki? Niecodzienna wystawa o polskim designie łazienkowym

red.

Jakie płytki królowały w Polskich łazienkach ćwierć wieku temu? Co dizajnerzy proponują dziś?

Wystawa 'Flizy, płytki i kafelki - dizajn w polskich łazienkach po 1989 roku'
Wystawa 'Flizy, płytki i kafelki - dizajn w polskich łazienkach po 1989 roku'
mat. prasowe

Już 22 czerwca zapraszamy na niepowtarzalną wystawę „Flizy, płytki i kafelki - dizajn w polskich łazienkach po 1989 roku”. Będzie składała się ona z kilku części. Jedna z nich poświęcona będzie temu, co ma do zaoferowania współczesne wzornictwo. Inna – przeniesie oglądających w przeszłość, o ćwierć wieku, dzięki zdjęciom i próbkom płytek z tamtego okresu. Ci, których interesuje, jak są one produkowane, będą mogli dowiedzieć się i doświadczyć tego dzięki dokumentacji zdjęciowej i video, wzbogaconej o kilka elementów, które są możliwe do przeniesienia – z hali fabrycznej, w przestrzeń ekspozycyjną. Dla wielu osób będzie to unikalna okazja, by dotknąć np. niewypalonej płytki. Wystawę będzie można oglądać przez miesiąc, do 21 lipca.

Adres wystawy – Max-Fliz ul. Zakopiańska 58, Kraków.

Następnie od 6 września do 30 października przeniesiemy się z nią do Wrocławia. Na zakończenie od 5 listopada do 31 grudnia spotkamy się w katowickim oddziale Max-Fliz. Wspólnie z ekspertami cofniemy się w przeszłość do tworzenia pierwszych płytek, porozmawiamy o aktualnych trendach i wzornictwie.

Dla tych, których tematyka płytek interesuje szczególnie, zapraszamy do Muzeum Narodowego w Krakowie na wykład „Dotykając flizów - o istocie płytek ceramicznych”, który odbędzie się 23 czerwca, o godz. 12.00 w sali „U Samurajów” w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie przy alei 3 maja 1. Wygłosi go
blogerka i pasjonatka – Monika Gibes. W jej trakcie będzie można dowiedzieć się, jak powstają flizy oraz między innymi, jak radzono sobie brakiem płytek ceramicznych w PRL-u, dlaczego płytki bywają krzywe i dlaczego imitowanie materiałów naturalnych wychodzi producentom coraz lepiej.

    Więcej o:

Skomentuj:

Płytki, flizy czy kafelki? Niecodzienna wystawa o polskim designie łazienkowym