Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Kolorowe meble wypoczynkowe

WYBÓR I TEKST: Edyta Jabłońska

Moda jest jak fala - przychodzi, odchodzi, wraca. Dziś obserwujemy kolorowy przypływ: na tkaninach, ścianach, a nawet meblach. Dzięki nim wiosna i lato mogą gościć w naszych domach przez cały rok.

EKTORP, bawełna, 218 x 88 cm, wys. 88 cm, 1299 zł, IKEA
EKTORP, bawełna, 218 x 88 cm, wys. 88 cm, 1299 zł, IKEA
Fot. producent

Kolorowe meble tapicerowane to trend, który od pewnego czasu widoczny jest w salonach meblowych, na łamach czasopism o wnętrzach i na blogach wnętrzarskich. Potwierdziliśmy tę modę podczas zwiedzania stoisk na mediolańskich targach iSaloni 2018. Podziwialiśmy pastele i barwy nasycone, pikowania (o których niedawno pisaliśmy w „Czterech Kątach”), aksamity i miękkie, ciepłe tkaniny obiciowe. Dzisiejsza kanapa jest meblem, w który chcemy się wtulić.

Kolorowe meble wypoczynkowe - jak dobrać tkaninę?

Kupując sofę, najczęściej możemy wybrać rodzaj i kolor tkaniny – pomoże nam próbnik dostępny w sklepie. Często znajdziemy w nim kilkadziesiąt odcieni i kilkanaście materiałów o różnych parametrach. Przy podejmowaniu decyzji pamiętajmy, że kanapa to mebel na wiele lat. Kierujmy się więc nie tylko modą, ale też własnym gustem i stylem wnętrza. Warto też wziąć pod uwagę kształt sofy – np. krata pięknie się zaprezentuje na klasycznym meblu z drewnianymi nóżkami, zaś abstrakcyjne wzory pasują do nowoczesnych modeli.

ZOBACZ ZDJĘCIA>>

Skomentuj:

Kolorowe meble wypoczynkowe