Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Być blisko natury

Artykuł sponsorowany

Okna i drzwi FAKRO z linii INNOVIEW.
Okna i drzwi FAKRO z linii INNOVIEW.
Fakro

Nowoczesne bryły domów odzwierciedlają charakter i upodobania ich właścicieli. Pomimo tego, że wyróżniają się na tle tradycyjnych budynków idealnie komponują się z naturalnym środowiskiem. Takie rozwiązanie cenią szczególnie osoby, które chcą być blisko natury. Nic więc dziwnego, że właściciele domu w Józefowie postawili na proste, geometryczne kształty z dużym przeszkleniem. Ogromna ilość drzew, malownicze tereny wokół ujścia rzeki Świder aż proszą, żeby je zaprosić do domu. Stało się to możliwe dzięki oknom i drzwiom FAKRO z linii INNOVIEW.

Okna i drzwi FAKRO z linii INNOVIEW.
Okna i drzwi FAKRO z linii INNOVIEW.
Fakro

Siła, długowieczność, stałość

Sosna to jedno z ulubionych drzew mieszkańców Józefowa. Jej symbolika idealnie odzwierciedla wyznawane przez nich wartości. Nic więc dziwnego, że stała się motywem przewodnim domu. Siła, długowieczność i stałość - trzy słowa za którymi kryje się tak wiele.

 

Okna i drzwi FAKRO z linii INNOVIEW.
Okna i drzwi FAKRO z linii INNOVIEW.
Fakro

Serce domu

Jasne barwy wnętrza, drewniane meble i podłogi. Oddzielona część dzienna i nocna. Jednak najbardziej w oczy rzuca się przestronny salon, którego przedłużeniem jest taras. To on właśnie stanowi serce tego domu. Dzięki wielkopowierzchniowym drzwiom przesuwnym HST INNOVIEW tworzącym niewidoczną szklaną ścianę, pomieszczenia ściśle przylegają do siebie. Co istotne: to szklane przejście jest oddzielane przez niski próg, który w żaden sposób nie przeszkadza w komunikacji. Pomimo swoich gabarytów drzwi podnoszono-przesuwne HST są niezwykle wygodne w użytkowaniu, a olbrzymie przeszklenia wpuszczają do wnętrza jeszcze więcej promieni słonecznych.

Drzwi przesuwne HST INNOVIEW
Drzwi przesuwne HST INNOVIEW
Fakro

Wygląd to nie wszystko

Wybierając stolarkę okienną patrzymy nie tylko na jej walory estetyczne, ale przede wszystkim funkcjonalne. Właścicielom domu w Józefowie zależało na wysokich parametrach technicznych, a przy wyborze okien kierowali się funkcjonalnością. Świetnym przykładem tego jest wybór okien kuchennych w kombinacji FIX + RU, czyli okno nieotwieralne plus niewielkie okno uchylno-rozwierne. Takie rozwiązanie zagwarantowało doświetlenie kuchni, a jednocześnie ograniczyło do minimum strefę otwarcia skrzydła okiennego. W efekcie właściciele mogli powiększyć obszar roboczy kuchni, nie tracąc światła. Wielkowymiarowe drzwi i okna FAKRO INNOVIEW otwierają nowe spojrzenie na przestrzeń wewnątrz domu, w których możemy wykorzystać perspektywę, widok i charakter otoczenia jako integralny element koncepcji wystroju.

INFORMACJE

Obiekt: Dom jednorodzinny

Miejsce: Józefów

Wykorzystane produkty FAKRO:

 • Okna pionowe: MODERN 92
 • Rodzaj drewna: SOSNA
 • Kolor drewna: bezbarwny MATT
 • Kształt profilu drewna: REGULAR
 • Kolor okładziny aluminiowej: 1-11 (nowa oferta RAL9007 FS)
 • Rodzaj połączeń naroży: niewidoczne (spawane)

Zastosowane typy konstrukcji:

 • okna rozwierno-uchylne, okna balkonowe
 • drzwi podnoszono-przesuwne HST (schemat A)
 • konstrukcje nieotwierane

 

www.fakro.pl

  Więcej o:

Skomentuj:

Być blisko natury