Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Contessa W. z linii Paged Alter Ego 2023: klasyczne krzesło w kobiecej odsłonie

mat. prasowe

Krzesła produkowane przez Paged Meble to synonim ponadczasowości. W bogatej ofercie tej polskiej marki wyróżnia się Contessa W., czyli model EVO po revampingu, który stanowi uosobienie thonetowskiej prostoty w kobiecej odsłonie. Jego koncepcję stworzyła utalentowana polska projektantka Agnieszka Pikus.

Contessa W. z linii Paged Alter Ego 2023: klasyczne krzesło w kobiecej odsłonie
Contessa W. z linii Paged Alter Ego 2023: klasyczne krzesło w kobiecej odsłonie
Paged Meble

Krzesło Contessa W. należy do kolekcji Paged Alter Ego 2023, czyli mebli po revampingu, które miały swoją premierę w tegorocznych targach Salone del Mobile w Mediolanie. Subtelna forma i delikatne wykończenie tego modelu sprawiły, że przykuł on uwagę szczególnie żeńskiej części odbiorców.

Bazą do zaprojektowania Contessy W. było krzesło EVO, które Agnieszka Pikus stworzyła jeszcze w trakcie studiów na Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Dokładnie przed dekadą zostało wprowadzone do kolekcji Paged Meble. Projektantka chciała zmaterializować i pokazać ideę trwałości w kontekście wzornictwa. Jako odzwierciedlenie prostoty mebel ten zyskał trzy nogi. Stał się jednym z najbardziej charakterystycznych modeli krzeseł marki Paged Meble, który od lat jest podziwiany zarówno przez architektów i projektantów wnętrz, jak i m.in. właścicieli restauracji, którzy chętnie je zamawiają go do swoich wnętrz.

Kolekcja Paged Alter Ego postawiła przed Agnieszką wyzwanie, aby powrócić do projektu EVO i przyjrzeć się mu na nowo. Projektowanie to ciągły proces, zmiana i poszukiwanie najlepszych rozwiązań, dlatego w przypadku tego krzesła projektantka chciała nadać meblowi nowoczesnego wyrazu, tym samym sprawiając, że jego forma przestanie być tak klarowna, jak dotychczas.

EVO
EVO
Paged Meble

W pracy ważna jest dla mnie forma, funkcjonalność, ponadczasowość, praca z materiałem. Pierwotne EVO ma oparcie cienkie, delikatne, minimalistyczne, twarde w odbiorze. Nowe oparcie jest puchate, miękkie, wręcz rozbuchane w swojej formie - są dla siebie przeciwieństwami, są swoimi alter ego.

mówi Agnieszka Pikus, projektantka krzesła Contessa W. i autorka modelu EVO Paged Meble.
EVO i EVO Contessa
EVO i EVO Contessa
Paged Meble
EVO Contessa
EVO Contessa
Paged Meble

Krzesło to zyskało nowoczesnego wyrazu i trochę charakteru samej projektantki dzięki zmianom w obrębie oparcia i siedziska. Pierwsza koncepcja autorki, otrzymując nazwę EVO Corda, polega na wypleceniu oparcia - Agnieszka Pikus próbowała dobrać materiał, który będzie równie naturalny, dlatego wybór padł na linę, na tyle grubą i odporną na promieniowanie UV, aby jak najdłużej nie zmieniła swojego wyglądu. Druga koncepcja zakładała miękkie, tapicerowane oparcie - czyli zupełne przeciwieństwo do tradycyjnego EVO, cienkiego i twardego w wykończeniu. Nowe stało się puchate, bardzo miękkie i, jak określa to projektantka, “rozbuchane” w swojej formie. Tak powstała Contessa W. - szlachetna, a przy tym prosta i dostojna.

    Więcej o:

Skomentuj:

Contessa W. z linii Paged Alter Ego 2023: klasyczne krzesło w kobiecej odsłonie