Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dekoracje boho DIY - lustro i poduszka (zrób to sam)

Redakcja/C

Styl boho opiera się na mieszaniu elementów i stylów, zachowując harmonijną koncepcję, z dużą ilością koloru i radości we wszystkich elementach. Elementy dekoracyjne, wykonane własnoręcznie, są nie tylko dozwolone w stylu boho, ale wręcz pożądane. Najpopularniejsza w stylu boho jest makrama, ale warto też sięgnąć po inne. Jak powinny się prezentować lustro boho oraz poduszka w stylu boho?

Dekoracje boho DIY - lustro i poduszka (zrób to sam)
Dekoracje boho DIY - lustro i poduszka (zrób to sam)
Shutterstock

Styl boho we wnętrzach

Sekretem stylu boho chic jest harmonia, która łączy w sobie elementy różnych stylów, takich jak: klasyczny, romantyczny, orientalny. Natura i swoboda to również bardzo ważne pojęcia dla boho chic i są obecne we wszystkich dekoracjach wykorzystujących ten styl. Kombinacje mogą wyglądać specyficznie, ale w naturalny sposób łączą się, tworząc wizualne połączenie z wystrojem jako całością, głównie w widocznych miejscach. Dekoracje to zazwyczaj elementy, które dobrze ze sobą współgrają, zachowując harmonię nawet przy użyciu różnych stylów, zachowując propozycję projektową i tworząc bardziej zróżnicowane otoczenie. Drewno jest jednym z głównych elementów wystroju i może znaleźć zastosowanie w wielu miejscach, od mebli po artykuły dekoracyjne, a nawet jako wykładzina podłogowa czy ścienna. Stare drewniane elementy pomagają stworzyć bardziej rustykalny charakter, na przykład elementy vintage, które są obecnie bardzo modne. Ponadto drewno można łączyć z wieloma innymi elementami.

W stylu boho - kolory

Użycie jasnych kolorów dobrze komponuje się z boho chic. Styl ten wykorzystuje wiele jasnych i wesołych kolorów, a także współgra z niektórymi nadrukami. Motywy etniczne i kwiatowe są bardzo często spotykane w wystroju tego wzoru. Bardzo często używane są kolory podstawowe. W kolorach można tworzyć wiele kombinacji, używając pochodnych tonów głównych, ale bez utraty jedności projektu. Takie dekoracje mogą całkowicie zmienić pokój i ważne jest, aby zaplanować je z wyprzedzeniem, aby stworzyć koncepcję kolorystyczną, która odpowiada twoim pragnieniom.

Dekoracje boho DIY - lustro i poduszka (zrób to sam)
Dekoracje boho DIY - lustro i poduszka (zrób to sam)
Shutterstock

Lustro boho - jak je ozdobić?

Lustro boho w ramie z rafii (w różnych kształtach) wygląda jak designerski mebel. Taka ramka nie jest trudna do wykonania własnymi rękami. Z jej pomocą możesz ozdobić nie tylko lustro, ale także np. okrągły obraz, haft, aplikację. Do tej ramy wymagana jest rafia, ponieważ włókna tego materiału są wystarczająco sztywne, aby utrzymać swój kształt, ale jednocześnie wystarczająco plastyczne, aby stworzyć kompozycje. Rafia to naturalne włókno wytwarzane z liści palmy Raphia farinifera.

Potrzebne ci będzie: (akurat miałam) okrągłe lustro bez ramy, kółko z drutu metalowego o średnicy równej średnicy lustra (mierzymy samą średnicę tafli) - alternatywnie korzystasz z drewnianej obręczy; motek naturalnej rafii w wybranym kolorze, nożyce, klej.

Zdecyduj, jakiego rozmiaru dekoracji potrzebujesz. Załóżmy, że średnica lustra wynosi 15 cm. Szerokość dekoru ma wynosić około 12 cm. Do dekoracji paski rafii zostaną złożone na pół i przymocowane do drucianego pierścienia z węzłem, więc dla każdego elementu dekoracyjnego potrzebny jest pasek rafii o długości 25 cm. Wytnij jeden pasek rafii o długości 25 cm, a następnie, wytnij inne podobne paski rafii. Będziesz ich potrzebować dużo - ilość zależy od średnicy lustra i gęstości dekoru, który chcesz wykonać. Jeśli nie ma wystarczającej liczby pasków, zawsze możesz wyciąć więcej.

Struktura rafii jest nierówna. Aby wystrój wyglądał ładnie, użyj żelazka. Umieść żelazko na desce do prasowania. Powyżej kilka pasków rafii. Rozłóż je i przykryj żelazkiem. Weź kilka pasków rafii, w zależności od ich grubości, od trzech do pięciu. Przytnij je tak, aby jej końce pasowały do siebie. Złóż paski na pół i przeciągnij końce przez pętlę, mocując je do drucianego pierścienia. Gdy cały obwód pierścienia jest pokryty dekoracją, nałóż gorący klej z pistoletu na ramę w miejscach, w których są wiązane węzły. Umieść lustro i dociśnij je, aby lepiej przylegało i pozostaw, aż klej stwardnieje. Złóż mały pasek rafii na pół i zawiąż końce węzłem. To będzie pętla do zawieszania. Połóż pętlę na lustrze i przyklej. Zamiennie do rafii można wykorzystać piórka - w zależności od tego, ci się bardziej podoba.

Dekoracje boho DIY - lustro i poduszka (zrób to sam)
Dekoracje boho DIY - lustro i poduszka (zrób to sam)
Shutterstock

Ozdoby w stylu boho - poduszka

Kalamkari to tradycyjny indyjski sposób ręcznego malowania tkanin. W starożytności przy pomocy kalamkari muzycy i artyści przedstawiali historie z mitologii hinduskiej. Aby w ten sposób pięknie ozdobić poduszkę, będziemy potrzebować: akryl do tkanin, znaczki kalamkari, papier, poduszka z lekką poszewką.

Zanim wykonamy dekoracje, zaczynamy od szkicu. Zanurzamy stemple w farbie i próbujemy przenieść wzory na papier. Wyciągamy poduszkę z poszewki i kładziemy ją na płaskiej powierzchni. Wykonujemy nadruki na tkaninach za pomocą stempli. Nie ma tu jasnego schematu - możesz wykonać dowolny wzór. Czekamy, aż farba wyschnie i mamy gotową poduszkę, która pasuje do wnętrza Boho. Dodatkowo poduszkę możesz ozdobić delikatnym haftem, a jeśli nie jest dla ciebie dość charakterystyczna, to stemplując ją, korzystaj z kontrastujących wobec siebie barw.

Pod tym względem styl Boho jest bardzo elastyczny. Możesz skorzystać z dowolnych barw. Nawet pozornie się wykluczających jak fiolet i czerwień. Wszystko zależy wyłącznie od twoich indywidualnych potrzeb i gustu. Dobrym rozwiązaniem jest przyozdobienie w ten sposób kilku poduszek i ułożenie ich obok siebie na sofie, kanapie czy nawet w przedpokoju. Jeśli wybierzesz większe i twardsze poduszki, mogą służyć twoim gościom, a nawet domownikom do siedzenia na podłodze.

Dekoracje boho DIY - lustro i poduszka (zrób to sam)
Dekoracje boho DIY - lustro i poduszka (zrób to sam)
Shutterstock
Dekoracje boho DIY - lustro i poduszka (zrób to sam)
Dekoracje boho DIY - lustro i poduszka (zrób to sam)
Shutterstock
    Więcej o:

Skomentuj:

Dekoracje boho DIY - lustro i poduszka (zrób to sam)