Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dekton Ukiyo: ryflowane okładziny projektu Claudii Afshar

mat. prasowe

Ukiyo to nowa, teksturowana kolekcja okładzin, charakteryzująca się liniowym ryflowaniem. Łączy doskonały design, luksus oraz trwałość, za którą odpowiada marka Dekton. Kolekcja powstała we współpracy z uznaną na świecie projektantką wnętrz Claudią Afshar i jest dostępna w formie gotowych do montażu płyt z delikatnym ryflowaniem, co stanowi jedną z pierwszych propozycji tego typu na rynku. Tekstury nadają charakterystyczną głębię i wymiar każdej przestrzeni - zarówno mieszkalnej, jak i komercyjnej.

Ukiyo Rem
Ukiyo Rem
Cosentino

Inspiracja czerpana z japońskiego designu

Kolekcja Ukiyo marki Dekton czerpie inspirację z nowoczesnego japońskiego wzornictwa, celebrując minimalizm i teraźniejszość. Ukiyo, co dosłownie oznacza "żyć chwilą", stanowi fundament kolekcji Dekton, która została stworzona z myślą o stymulowaniu zmysłów i wywoływaniu uczucia harmonii w otaczającej przestrzeni. Przedstawia ona bogactwo wrażeń poprzez swoją geometryczną, gładką strukturę, która sprzyja tworzeniu zrównoważonych projektów wnętrz i architektury zewnętrznej.

Zabawa teksturą jest ponadczasowa i tak samo ważna we wszystkich materiałach, nie tylko w tkaninach. Zawsze inspirowały mnie materiały występujące w naturze. Dokładam starań, by projektowane przeze mnie przestrzenie były jak najbardziej komfortowe, ciepłe i autentyczne. Ukiyo jest uspokajające, a jednocześnie proste. Kolory i ryflowania są z jednej strony romantyczne, ale także współczesne i męskie, co pozwala na  osiągnięcie w przestrzeni równowagi.

powiedziała Claudia Afshar.
Ukiyo Nacre
Ukiyo Nacre
Cosentino

Okładziny Dekton Ukiyo - rodzaje wykończenia

Zaprojektowany specjalnie do okładzin pionowych Dekton Ukiyo jest dostępny w matowym wykończeniu i dwóch opcjach ryflowania: GV2 z rowkami oddalonymi od siebie o 25 mm, o szerokości 5 mm i głębokości 3 mm; oraz GV3 z rowkami oddalonymi od siebie o 11 mm, o szerokości i głębokości 4 mm. Oba warianty dostępne będą w rozmiarze 450 mm x 3000 mm. Projektantka wybrała do kolekcji pięć istniejących już kolorów marki Dekton: Bromo, Kreta, Nacre, Umber i Rem, aby zapewnić architektom i klientom kompleksową paletę do pracy nad projektami.

Kwarcowe powierzchnie Dekton są neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla w całym cyklu życia i zostały wybrane do kolekcji ze względu na ich właściwości i wysoką wydajność. Dekton Ukiyo jest idealny do praktycznie nieograniczonego zakresu zastosowań pionowych, od fasad i kominków po niestandardowe meble i wiele innych.

Ukiyo Rem
Ukiyo Rem
Cosentino

Kolory okładzin Dekton Ukiyo

  • Bromo - ciemnoszary odcień, inspirowany jednorodnymi skałami metamorficznymi, takimi jak łupek. Subtelna, wyblakła grafika, starannie stworzona tekstura i naturalna estetyka definiują ten sugestywny kolor, idealny do każdego rodzaju otoczenia. 
  • Kreta - inspirowana klasycznymi podłogami cementowymi. Wzór jest równomierny, choć zapewnia ciemniejsze lub jaśniejsze obszary w zależności od gęstości wzoru. Matowa tekstura i szary odcień pasują do każdego rodzaju materiału i sprawiają, że nadaje się do różnych zastosowań.
  • Nacre - oferuje wrażenie ruchu, który angażuje wszystkie zmysły. Ślady pacy ożywiają kolor, subtelną grę światła i cienia, która towarzyszy każdemu centymetrowi tego wzoru. W dotyku okładzina zachwyca jedwabistym wykończeniem, kiedy palce przesuwają się po różnych reliefach i rozproszonych gradientach.
  • Umber - ponadczasowy, buntowniczy kolor z własną osobowością i wyjątkową charyzmą. Terakota jest ciepła i ściśle związana z naturą. 
  • Rem - zapewnia skomplikowane wzornictwo, z brązowymi i szarymi żyłkami oraz nutami złota. Drobne żyłki tworzą poczucie subtelnego kontaktu z naturą.

Więcej na: www.cosentino.com.

Dekton Ukiyo Bromo
Dekton Ukiyo Bromo
Cosentino
Ukiyo Bromo
Ukiyo Bromo
Cosentino
Ukiyo Kreta
Ukiyo Kreta
Cosentino
Ukiyo Nacre
Ukiyo Nacre
Cosentino
Ukiyo Umber
Ukiyo Umber
Cosentino

Skomentuj:

Dekton Ukiyo: ryflowane okładziny projektu Claudii Afshar