Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dlaczego warto regularnie remontować mieszkanie?

artykuł zewnętrzny

Remont mieszkania, zwłaszcza generalny, zawsze jest poważnym, pracochłonnym, a często też stresującym przedsięwzięciem. Regularne przeprowadzanie tej inwestycji ma wiele zalet, widocznych zwłaszcza w dłuższej perspektywie czasowej.

Dlaczego warto regularnie remontować mieszkanie?
Dlaczego warto regularnie remontować mieszkanie?
Oferteo

Według art. 3 pkt 8 prawa budowlanego, remont to wykonywanie w istniejącym obiekcie budowlanym robót budowlanych polegających na odtworzeniu stanu pierwotnego, a niestanowiących bieżącej konserwacji, przy czym dopuszcza się stosowanie wyrobów budowlanych innych, niż użyto w stanie pierwotnym. Innymi słowy, jest to daleko posunięta naprawa, likwidacja wad czy uszkodzeń i modernizacja obiektu budowlanego, w naszym przypadku mieszkania. Jasnym jest, że zabieg taki trzeba co jakiś czas przeprowadzać. Sprawdźmy, dlaczego warto to robić regularnie.

Remont mieszkania - kiedy przeprowadzić?

Zanim przystąpimy do remontu naszego lokalu, musimy zadać sobie pytanie, kiedy był on przeprowadzany po raz ostatni, i jaki był jego zakres? Odpowiedź na nie pozwoli nam określić, jakie prace i w ilu pomieszczeniach (nie trzeba remontować całego mieszkania na raz, można ograniczyć się do konkretnego pokoju, kuchni czy łazienki, w zależności od potrzeb i sytuacji) należy wykonać. Pamiętajmy, że remont ma na celu przedłużenie żywotności, możliwości użytkowania lokalu, toteż jest konieczny w przypadku wystąpienia poważnych, zagrażających bezpieczeństwu mieszkańców awarii oraz przy daleko posuniętym zużyciu ścian, podług, sufitu, instalacji, itd.

Nie warto jednak czekać, aż - mówiąc kolokwialnie - wszystko zacznie się sypać. Regularne przeprowadzanie remontów pozwala dłużej utrzymać mieszkanie w stanie pełnej używalności, a w dłuższej perspektywie czasowej także zaoszczędzić pieniądze. Regularnie przeprowadzane drobniejsze akcje remontowe zapobiegają nadmiernemu zużyciu materiału, są też łatwiejsze do zaplanowania, mniej stresujące i pracochłonne niż remont gruntowny, przeprowadzony w nagłym wypadku, którego skalę często trudno z wyprzedzeniem oszacować.

Jak często należy remontować mieszkanie?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od naszych potrzeb, stanu technicznego poszczególnych pomieszczeń, sposobu ich używania, a także jakości uprzednio wykonanych prac remontowych. Da się jednak wyciągnąć pewne średnie.

Przykładowo, dobrze wyremontowane - to znaczy, prawidłowo zagruntowane i pomalowane przy pomocy wysokiej jakości preparatów oraz farb - ściany mogą wytrzymać nawet kilkanaście lat, jeśli oczywiście są prawidłowo utrzymywane. Z kolei podłoga wytrzymuje do około dwudziestu lat. Wszystko zależy rzecz jasna od staranności wykonanych prac i jakości użytych materiałów; remont przeprowadzony po kosztach przyniesie znacznie mniej trwałe efekty.

Jeżeli chcemy zapobiec zużyciu materiałów, interwały międzyremontowe należy skrócić. W zależności od ogólnego stanu budynku przeprowadzanie regularnych remontów co osiem do dziesięciu lat wydaje się optymalnym związaniem.

Dlaczego warto skorzystać z usług specjalistów?

Do przeprowadzenia prac najlepiej jest zatrudnić fachowców. Specjaliści od remontów mieszkań dysponują niezbędną wiedzą, doświadczeniem, umiejętnościami, sprzętem oraz materiałami. Pracują sprawnie i wydajnie, mogą nam też udzielić porad odnośnie. Na swoje usługi udzielają gwarancji i rękojmi. Zlecenie im remontowania mieszkania zmniejszy nasz stres i sprawi, że zaoszczędzimy czas oraz pieniądze.

Dobrej firmy remontowej najlepiej jest szukać za pomocą sprawdzonego portalu ogłoszeniowego. Na jego łamach znajdziemy oferty licznych firm, poznamy zweryfikowane opinie klientów na ich temat i skorzystamy z rankingów przedsiębiorstw. Możemy również zamieszczać własne ogłoszenia i nawiązywać natychmiastowy kontakt z wybranym wykonawcą.

    Więcej o:

Skomentuj:

Dlaczego warto regularnie remontować mieszkanie?