Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dlaczego warto stosować ochraniacz na materac?

Redakcja/AZ

Ochraniacz na materac to absolutny must have, kiedy kupujemy nowy materac i łóżko. Poznajcie 3 powody, dla których warto mieć i stosować powłokę zabezpieczającą materac.

Dlaczego warto stosować ochraniacz na materac?
Dlaczego warto stosować ochraniacz na materac?
New Africa/Shutterstock

Każdy, kto szukał dobrego łóżka do spania i materaca, zastanawiał się, w jaki sposób poradzić sobie z ochroną materaca przed zabrudzeniami. Producenci materacy oferują na to rozwiązanie — ochraniacze na materac, które nie tylko pozwolą utrzymać materac w czystości, ale także przedłużą jego żywotność.

Ochraniacz na materac to same korzyści

Ochraniacz nie jest zwykłym, standardowym pokrowcem na materac. Zazwyczaj taki pokrowiec jest sprzedawany w zestawie z materacem, jest zapinany na zamek albo dyskretne guziczki i stworzony z materiału, który często nie jest nieprzemakalny. Ochraniacz ma za zadanie chronić materac przed zabrudzeniami, nadmiarem wilgoci i szkodliwym działaniem wody. Ta inwestycja z pewnością zwróci się z nawiązką, szczególnie gdy na łóżku często bawią się dzieci albo śpią osoby starsze czy niepełnosprawne. Ogromną zaletą ochraniacza jest przede wszystkim łatwość zakładania i ściągania z materaca, możemy wówczas bez problemu, kiedy tylko chcemy go wyprać, by zadbać o regularną higienę miejsca do snu.

Zazwyczaj standardowy pokrowiec jest bardzo ciężki i dużych rozmiarów, więc samodzielne pranie, suszenie i prasowanie przysporzy nam wiele kłopotu. Mata ochronna, nieprzemakalna zazwyczaj jest lekka i bez problemu możemy ją na bieżąco wyczyścić. Warto pamiętać, że ochraniacze możemy prać w wysokiej temperaturze.

Ochraniacz na materac Hilding bezszelestny i zapobiega zabrudzeniom
Ochraniacz na materac Hilding bezszelestny i zapobiega zabrudzeniom
ABC snu

Nieprzemakalny ochraniacz na materac

Na rynku materacy dostępne są ochraniacze wodoodporne. Stworzone są one z dwóch, solidnych warstw: na wierzchu mamy miękką bawełnę, a pod spodem ochronną powłokę winylową. Często ochraniacze także dostępne są z delikatnym wypełnieniem, które pozwoli na wyrównanie powierzchni do komfortowego odpoczynku. Ochraniacz na materac zapewnia doskonałą cyrkulację powietrza. Można go bez problemu założyć na łóżka kontynentalne za pomocą szerokich gumek, które zabezpieczą materac przed przesuwaniem w trakcie spania.

Bezszelestny ochraniacz na materac zapobiegający zabrudzeniom

W ofercie marki Hilding znajdziemy wygodny, bawełniany ochraniacz. Jego ogromną zaletą jest struktura stworzona z włókien bawełnianych, które zapewniają niesamowity klimat snu i przyjemny wypoczynek. Ochraniacz wodoodporny jest odporny na plamy, zabrudzenia oraz nieprzyjemne zapachy. Górna warstwa jest wykonana ze 100 proc. bawełny, natomiast dolna część pokryta jest ochronną membraną PU. Materiał stosowany do maty ochronnej materacy Hilding jest cichy, bezszelestny i całkowicie odporny na zagniecenia. Dzięki temu nie musimy się już martwić, że po wypraniu będziemy musieli go jeszcze wyprasować, aby wyglądał schludnie i elegancko. 

Warto także pamiętać, że możemy wyprać ten ochraniacz w temperaturze 90 stopni Celsjusza, dzięki czemu skutecznie pozbędziemy się wszystkich zabrudzeń, roztoczy czy drobnoustrojów. Jeśli regularnie odkurzamy materac, systematycznie czyścimy i dezynfekujemy ochraniacz materaca, będziemy mogli się cieszyć jego żywotnością przez wiele lat.

    Więcej o:

Skomentuj:

Dlaczego warto stosować ochraniacz na materac?