Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dlaczego warto wybrać PUR - mocne strony pianki poliuretanowej według ekspertów

AZ

Pianka poliuretanowa to innowacyjny materiał termoizolacyjny, który zdobywa coraz większe uznanie na rynku i z powodzeniem zastępuje wełnę mineralną, celulozę, a także styropian. Dzięki swoim zaletom PUR to obecnie nr 1 w kategorii najlepszy materiał izolacyjny w budownictwie. W czym tkwi fenomen pianki PUR? To pytanie skierowaliśmy do ekspertów marki Purios. Oto, czego się dowiedzieliśmy.

Dlaczego warto wybrać PUR - czyli najmocniejsze strony pianki poliuretanowej według ekspertów
Dlaczego warto wybrać PUR - czyli najmocniejsze strony pianki poliuretanowej według ekspertów
Purios

Legendarne już właściwości termoizolacyjne

Pianka PUR powstaje finalnie pod wpływem ciśnienia wytworzonego przez głowicę pistoletu natryskowego. Ocieplanie pianką PUR może zostać przeprowadzone dla wielu elementów budynków mieszkalnych, w tym przede wszystkim dla fundamentów, podłóg, ścian (zarówno szkieletowych, jak i trójwarstwowych), stropów, a także poddaszy.

Pianka PUR słynie ze swoich znakomitych właściwości termoizolacyjnych, czym m.in. zdobyła sobie ugruntowaną pozycję na dzisiejszym rynku remontowo-budowlanym. Zimą doskonale zabezpiecza poszczególne pomieszczenia, chroniąc je przed utratą ciepła, a latem zapobiega nadmiernemu nagrzewaniu się powierzchni użytkowych. Współczynnik λ pianki PUR wynosi w zależności od jej rodzaju od 0,020 - 0,039 W/(m*K).

Piana o dwóch strukturach

Pianka PUR składa się najczęściej z dwóch kluczowych komponentów. Pierwszy z nich to mieszanina izocyjanianów, które zapewniają piance elastyczność oraz trwałość powłoki. Drugi składnik to klika substancji, w tym m.in. alkohole wyższego rzędu, katalizator i porofor (umożliwia spienianie).

Obecnie dostępne są dwa rodzaje pianki poliuretanowej: otwarto- i zamkniętokomórkowa. Obydwa typy pianki aplikuje się za pomocą natrysku, choć w sprzedaży są również dostępne twarde płyty z zamkniętokomórkowej pianki PUR. Piana otwartokomórkowa, zawierająca w swej strukturze komórki otwarte, jest lżejsza i bardziej elastyczna niż zamkniętokomórkowa, mniej gęsta, ale paroprzepuszczalna. Tego typu materiał jest idealnym izolatorem dla ścian wewnętrznych, stropów oraz poddasza. Z kolei piana zamkniętokomórkowa, o strukturze komórek zamkniętych, charakteryzuje się niższym współczynnikiem przewodzenia ciepła niż otwartokomórkowa, a także posiada właściwości hydroizolacyjne i wysoki współczynnik odporności na uszkodzenia mechaniczne. Pianka PUR tego typu jest także odporna na oddziaływanie deszczu, niskich temperatur oraz wiatru.

Poddasze przed pianowaniem
Poddasze przed pianowaniem
Purios

Sprawdź szczegóły dotyczące ocieplenia poddaszy na Purios.com.

Całkowicie neutralna dla zdrowia

Jak przekonują eksperci marki Purios, co potwierdzają również niezależne badania laboratoryjne oraz testy branżowe, ocieplanie pianką PUR powierzchni mieszkalnych jest całkowicie bezpieczne dla zdrowia człowieka oraz zwierząt domowych. Co więcej, z poliuretanem mamy do czynienia codziennie, stykając się z nim w różnych postaciach (m.in. poduszki, siedzenia, buty, pokrycia czy nawet zabawki dziecięce). Piana poliuretanowa po wyschnięciu jest całkowicie obojętna dla ludzkiego zdrowia. Badania przeprowadzone przez PU Europe nie wskazały obecności żadnych toksycznych substancji w termoizolacji wykonanej metodą natryskową.

Nie tylko w budownictwie mieszkaniowym

Ocieplanie pianką PUR, ze względu na wysoką efektywność oraz trwałość, znajduje coraz szersze zastosowanie nie tylko w budownictwie, ale również w infrastrukturze przemysłowej czy ciepłowniczej. Piana PUR to dziś niezastąpiony termoizolator m.in. dla:

  • fundamentów, ścian fundamentowych, płyt fundamentowych
  • dachów od zewnątrz
  • podłóg na gruncie
  • poddaszy od wewnątrz
  • ścian szkieletowych
  • ścian w obiektach przemysłowych u halach magazynowych
  • rur ciepłowniczych, komór chłodniczych
  • rurociągów i zbiorników
    Więcej o:

Skomentuj:

Dlaczego warto wybrać PUR - mocne strony pianki poliuretanowej według ekspertów