Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dodatki dekoracyjne do salonu

Redakcja Pressland

Dodatki dekoracyjne pełnią w domu niezwykle ważną funkcję - podkreślają całość stworzonej aranżacji. Dokonując wyboru, pamiętajmy, aby myśleć o nich w kontekście całego wnętrza - inaczej może się okazać, że dodatki dekoracyjne nie będą pasowały.

Dodatki dekoracyjne do salonu
Dodatki dekoracyjne do salonu
Vadym Andrushchenko/Shutterstock

Dodatki dekoracyjne do salonu: przestrzeń domu w kolorach

Wybierając dekoracje i akcesoria do domu, należy zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Pierwszą i najważniejszą jest ich ilość. Nie warto przesadzać zarówno z ilością, jak i formą. Zbyt duża ich ilość może nie tylko przytłoczyć wnętrze, ale też sprawić, że będzie prezentować się kiczowato. Dobierając odpowiednie dodatki należy kierować się stworzeniem harmonijnego wnętrza - warto wybierać poszczególne elementy w odpowiedniej kolorystyce. Z ilością kolorów również nie należy przesadzać - uważa się, że im mniej kolorów zostanie zastosowanych tym lepiej. Najlepiej, gdy w jednym wnętrzu znajdą się jeden bądź dwa kolory dominujące, nawet w różnych odcieniach. Pamiętaj, że dodatki mają pełnić funkcję uzupełniającą a nie główną pomieszczenia. Ważna jest również różnorodność dodatków - warto stawiać na różne tekstylia np. poduszki, koce, bieżniki czy zasłony. Jeśli jednak zastanawiasz się, czy kolorystyka wspomnianych elementów powinna ze sobą kontrastować to decyzja ta zależy od Twojego gustu. Jeśli kontrasty wprawiają Cię w dobre samopoczucie - czemu nie - postaw na nie. Jeśli wolisz delikatność - wybierz zbliżone do siebie barwy.

 

Dodatki dekoracyjne do salonu na ściany

Ściany to miejsca najczęściej dekorowane. Ostatnimi czasy niezwykle popularne są fototapety i wszelkie inne naklejki ścienne. Możesz postawić również na dekoracje, które będą również przydatne. Jedną z takich dekoracji jest lustro - idealnie odmieni wnętrze salonu, jednak pozwoli też powiększyć wnętrze, ale też pozwoli zwrócić uwagę na inne elementy dekoracyjne wnętrza. Bez względu jednak na rodzaj dekoracji należy pamiętać, by były one dopasowane do charakteru wnętrza. Do klasycznych wnętrz nie będą pasować dodatki w stylu industrialnym czy prowansalskim.

 

Dodatki dekoracyjne do salonu: oświetlenie wnętrza

W każdym domu ważną rolę odgrywa również oświetlenie. Pozwala ono wprowadzić do wnętrz ciepłą atmosferę. Wystarczą lampy, lampiony i świeczniki. Kilka nawet niewielkich dodatków, w których znajdą się świeczniki będzie idealną ozdobą, ale też uzupełnieniem zimnego klimatu jesiennych dni. Tak niewiele potrzeba by Twój chłodny nastrój szybko się ocieplił. Nie zapominaj jednak, że ważną rolę odgrywa również ich ilość i sposób rozmieszczenia. Świeczniki idealnie pasują na komodzie czy kominku. Lampiony z kolei to dekoracje na ogród, taras czy balkon. W przypadku salonu, sypialni i innych wnętrz warto postawić na lampy, które wkomponują się w styl wnętrza. Zarówno wiszące, stojące jak i kinkiety. Wszystko dozwolone - pamiętaj tylko o umiarze.

 

    Więcej o:

Skomentuj:

Dodatki dekoracyjne do salonu