Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dom dla lalek Barbie

Tekst: Magda Ignatowicz

Zobaczcie, jak mieszkaliby Barbie, Ken i Teresa, gdyby ich przygody przeniosły się do rzeczywistości!

dom, barbie
dom barbie w Malibu
barbie.com

Dom dla lalki Barbie

Autorem projektu wyjątkowej willi jest Joanathan Adler (na zdjęciu poniżej). Dom powstał w 2009 roku w Malibu z okazji wówczas obchodzonych 50. urodzin lalki Barbie. Firma Mattel zdecydowała się na śmiały projekt, który przeniósł, do tej pory tylko zabawkowy domek kultowej lalki w rzeczywisty wymiar. Oprócz samego wystroju producenci zadbali także o zawartość szaf, garażu i kuchni, gdzie pojawia się całe mnóstwo gadżetów sygnowanych logiem Barbie.

Cały dom lalki Barbie utrzymany jest w cukierkowej stylizacji. Kolory ścian, mebli i gadżetów krążą wokół różu, bieli i błękitu. Nie brakuje także zaskakujących akcesoriów takich jak żyrandol z włosów lalek zaprojektowany przez jednego z uczestników programu "Project Runway" czy lustro w ramie z 65 sztuk Barbie.

W salonie na zdjęciu powyżej widnieje oryginalny obraz Barbie namalowany przez Andy'ego Warhola, którego wartość szacowana jest na ok. 200 tysięcy dolarów. Plakaty, obicia mebli, a nawet dywany obficie zdobione są wizerunkami lalki, która spogląda na odwiedzających z każdego zakamarka.

salon barbie
salon
barbie.com

Domek dla lalek w prawdziwym życiu

- Zapytałem siebie 'Jak powinna mieszkać Barbie?'. Pomyślałem, że Barbie powinna mieć dom, który jest kolorowy, wesoły, bardzo glamour i możliwie funkcjonalny - opowiada Adler zapytany o to, jak widział swój projekt zanim udało mu się wprowadzić go w życie.

Biorąc pod uwagę kolorystykę i styl wykończenia można chyba powiedzieć, że udało mu się zrealizować swoje założenia.

9292016 https bi
barbie.com

Barbie, Teresa i Ken w swoich przygodach nigdy nie odmawiali sobie pysznego obiadu albo smakowitego pikniku, dlatego w ich domu nie zabrakło również kuchni z prawdziwego zdarzenia. Miejsce do przygotowywania posiłków jest tu bardzo przestronne, wyposażone  w szerokie blaty i dużą ilość szafek. Wszystko utrzymane jest w bieli i metalicznym granacie. Projektanci zadbali o to, aby nie zabrakło tam niczego do przygotowania posiłku, dlatego w asortymencie znajdują się nawet takie drobiazgi jak różowe szpachelki do ciasta.

kuchnia barbie
kuchnia
barbie.com
9292004 https bi
barbie.com

Nietuzinkowa jest również sypialnia kultowej lalki. Ściany pokryte są czerwonym aksamitem, który drapuje się aż od sufitu po samą podłogę. W pomieszczeniu nie ma okien, zastępuje je duża ilość najróżniejszych lampek. Oprócz wielkiego łóżka znajduje się tam również toaletka wyposażona we wszystkie gadżety potrzebne do tego, aby Barbie mogła przygotować się na piątkowe wyjście z przyjaciółmi czy niedzielną wycieczkę do kina.

9292135 https bi
barbie.com
9292247 https bi
barbie.com

Prosto z sypialni można przejść do w pełni wyposażonej garderoby. Szafa została wypełniona pięćdziesięcioma parami różowych pantofelków od Christiana Louboutina, które są jednym z symboli lalki Mattel. Półki, ściany, dekoracje, a nawet oświetlenie — wszystko zostało wykonane w intensywnie różowym kolorze.

9292325 https bi
barbie.com

- Dom wznosi się na klifie w Malibu z widokiem na ocean. Jest to kraina fantazji dla każdego. Trudno było znaleźć dom dla uczczenia 50. urodzin Barbie, ponieważ koniecznie musiał znajdować się w Malibu, jednak myślę, że ostatecznie udało nam się wykonać to zadanie.- zapewniał projektant, zapytany o przestrzeń, w której została osadzona willa.

9292456 https bi
barbie.com

Mini muzeum

W domu oprócz części mieszkalnej znajduje się także mini muzeum. Zgromadzony został w nim zbór 25 lalek Barbie, które w jakiś szczególny sposób odcisnęły się na historii firmy Mattel. Wśród nich goście znajdą zarówno modele jeszcze z lat 50. (figurka po prawej stronie na zdj. powyżej), jak i współczesne modele lalki (egzemplarz z lewej strony).

9292640 https bi
barbie.com
    Więcej o:

Skomentuj:

Dom dla lalek Barbie