Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Dopadła cię melancholia? Zadbaj o przytulną atmosferę w domu

sponsorowany

Dom to oaza komfortu, przytulności i poczucia bezpieczeństwa. Lwie znaczenie ma tu dopracowana aranżacja. Podpowiadamy, jak z pomocą dodatków stworzyć ciepłe i modne wnętrza, w których każdy wrażliwy melancholik poczuje kojący spokój.

Dopadła cię melancholia? Zadbaj o przytulną atmosferę w domu.
Dopadła cię melancholia? Zadbaj o przytulną atmosferę w domu.
GTV

Jesień i zima sprzyjają zadumie i spędzaniu czasu pod kocem. Powroty z pracy i wieczory z kubkiem herbaty w dłoni, są najprzyjemniejszą częścią dnia. Przytulna atmosfera, w której dominują ciepłe barwy i dodatki sprawia, że wnętrza nie pozwalają się od siebie oderwać.

Jak uzyskać efekt ciepłej przytulności?

Można ją osiągnąć na wiele sposobów. Przemyślana aranżacja w stylu shabby chic, który tworzą kwieciste dodatki i meble z duszą, to doskonały przykład. Albo modny styl vintage lub retro, w których stare przeplata się z nowym, a czar wspomnień wywołuje atmosferę nostalgii… Przytulne wnętrza można również stworzyć łatwiej i szybciej. Jednym z najprostszych sposobów jest odpowiedni dobór kolorystyki, oświetlenia i dodatków. Właśnie tyle wystarczy, aby we wnętrzach rozgościły się przytulność i atmosfera ciepła.

Przytulne wnętrza tworzy ciepłe oświetlenie
Przytulne wnętrza tworzy ciepłe oświetlenie
GTV

Niech przemówią kolory

Przytulną atmosferę tworzą kolory z palety ciepłych: pomarańczowe, żółte, czerwone czy brązowe. Jeśli jednak pośród nich nie ma twoich ulubionych, z powodzeniem możesz wybrać uniwersalne beże lub ciepłe odcienie modnych szarości. Wybór odcieni mniej nasyconych ułatwi łączenie w kompozycję kilku kolorów. Decydując się na głębokie nasycenie kolorów, należy zachować umiar, aby nie przytłoczyć wnętrza. Ciemniejszą farbą można pomalować na przykład jedną ścianę, wybierając coś nieco lżejszego na pozostałe.

Przytulne wnętrza tworzy ciepłe oświetlenie

Przyjrzyj się kolekcji lamp Reto. To kwintesencja przytulności. Modny design w pozornie minimalistycznym wydaniu z ażurowym kloszem jest wręcz filigranowo delikatny. Za sprawą asymetrii niecodziennego designu, niewątpliwie przyciąga spojrzenia. Dzięki tej ciekawej przejrzystości, można zastosować filamentową żarówkę, która nie tylko wywoła efekt ciepła i przytulności, ale nawet bez włączania światła, sama w sobie będzie elementem dekoracyjnym.

Oprócz pięknej lampy sufitowej, zadbaj o przytulne oświetlenie na wieczory przy książce i serialu. W tej roli sprawdzą się lampy ścienne lub podłogowe, nie tylko doświetlą przestrzeń, ale przede wszystkim, pomogą zadbać o przyjemną atmosferę.

Wybierając oświetlenie do przytulnego wnętrza, pamiętaj o odpowiednio ciepłej barwie światła. A o takiej mowa w przedziale od 2200 do 3500 Kelwinów. Przy czym im liczba Kelwinów jest wyższa, tym zimniejszą barwę światła oznacza.

Przytulne wnętrza tworzy ciepłe oświetlenie
Przytulne wnętrza tworzy ciepłe oświetlenie
GTV

„Kropka nad i”

Jeśli kolorystyka jest już kusząco rozgrzewająca, a oświetlenie czaruje przytulnością, pozostaje dopełnić całość dodatkami. Kolorowe poduszki, miękki dywan, pikowana narzuta czy rzucony na oparcie kanapy pled, nie tylko zadbają o funkcjonalny aspekt wygody, ale również będą sprzymierzeńcem w tworzeniu estetyki przytulności, w otoczeniu której każdy poczuje się komfortowo.

.
.
GTV
    Więcej o:

Skomentuj:

Dopadła cię melancholia? Zadbaj o przytulną atmosferę w domu