Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Drzwi do garderoby - ażurowe, przesuwne, łamane

ES

Garderoba to pomieszczenie dość intymne. To prywatna przestrzeń, w której można sobie pozwolić np. na mały bałagan. Dlatego niezbędne są do niej drzwi - takie, które będą i praktyczne, i ładne.

Drzwi do garderoby
Drzwi do garderoby powinny być przede wszystkim funkcjonalne
Raumplus

Drzwi przesuwne

Drzwi przesuwne to zawsze dobre rozwiązanie, zwłaszcza gdy garderobę chcemy umiejscowić w sypialni, gdzie przestrzeń jest znacznie ograniczona. Drzwi przesuwne nie blokują przejścia i mieszczą się na minimalnej płaszczyźnie ściennej, dzięki czemu oszczędzamy miejsce. Co ważne, drzwi przesuwne do garderoby mogą być wykonane na wymiar, co znacznie ułatwia wykończenie wnętrz. To rozwiązanie, oprócz zalet praktycznych, daje także wiele ciekawych możliwości aranżacyjnych. Szafa z przesuwnymi drzwiami do garderoby znajdzie zastosowanie zarówno w tradycyjnej, jak i w nowoczesnej aranżacji. Drzwi przesuwne mogą być całkowicie chowane w ścianie. System przesuwny tych drzwi mieści się w specjalnej kasecie. Jest ona łatwa w montażu i można ją nabyć w różnej grubości. Umożliwia to dopasowanie do grubości ściany. Jeżeli chcemy takie drzwi zamontować w już urządzonym pomieszczeniu, musimy liczyć się jednak z wyburzeniami lub innymi niedogodnościami wynikającymi z budowy ścianek gipsowo-kartonowych, pomiędzy którymi skrzydło drzwi do garderoby będzie się chować. Innym rozwiązaniem do garderoby są drzwi przesuwne naścienne. Znajdują się one cały czas na zewnątrz, a skrzydła tych drzwi poruszają się wzdłuż ściany i przez to przez cały czas są widoczne z pomieszczenia, w którym garderoba się znajduje. Takie drzwi do garderoby możemy bez problemy zamontować w każdej chwili, gdyż nie wymagają one burzenia ścian ani innych uciążliwych prac. Głównym elementem w konstrukcji takich drzwi są naścienne mechanizmy przesuwne, które są bardzo łatwe w montażu.

Drzwi do garderoby
Drzwi mogą być wykonane na wymiar, dzięki czemu dobierzemy je do naszych indywidualnych wymagań.
Komandor
Drzwi przesuwne do garderoby
Takie drzwi pięknie prezentują się w garderobie, będącej w oddzielnym pomieszczeniu
Komandor

Drzwi łamane

Wiele osób zakłada, że mały metraż mieszkania przekreśla plany związane z wygospodarowaniem garderoby. A jednak jest na to sposób. Drzwi łamane (zwane są też składanymi lub harmonijkowymi) sprawiają, że można sobie na nią pozwolić nawet w niewielkim mieszkaniu. To alternatywa dla tradycyjnych skrzydeł drzwiowych - zajmują one bowiem zdecydowanie mniej miejsca. Drzwi tego typu charakteryzują się niestety mniejszym współczynnikiem izolacji akustycznej oraz nie chronią tak dobrze przed przeciągami, jak jednolite drzwi. Są jednak znacznie tańsze niż drzwi przesuwne.

Drzwi do garderoby
Dzięki drzwiom składanym oszczędzamy miejsce w pomieszczeniu
Shutterstock.com

Drzwi ażurowe

Drzwi ażurowe są dobrą alternatywą dla popularnych, gładkich powierzchni drzwi przesuwnych - zróżnicowana powierzchnia będzie na pewno ciekawsza. Takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w garderobie. Nie będziemy musieli myśleć o specjalnych odświeżaczach pochłaniających zapach, a dzięki prześwitom ciągłe wietrzenie nie będzie już konieczne. Drzwi ażurowe do garderoby mogą być składane lub przesuwne. Dzięki ciekawym wzorom będą one oryginalnym elementem aranżacji.

 

Drzwi ażurowe do garderoby
Zaletą drzwi ażurowych jest przewiew, który sprawia, że wilgoć może przepłynąć z pomieszczenia do pomieszczenia
Shutterstock.com

Drzwi do garderoby - materiały

Drzwi mogą być wykonane z drewna lub materiałów drewnopochodnych. Sprawdzą się one zarówno przy tradycyjnym wykończeniu wnętrz, jak i w stylistyce nowoczesnej. Kolejnym materiałem jest tworzywo sztuczne. PCV to materiał bardzo lekki, lżejszy od drewna i szkła. Drzwi z tworzywa sztucznego dostępne są w różnej kolorystyce, mogą mieć ciekawe wzory. To dobre rozwiązanie do pomieszczeń w nowoczesnym stylu. Możemy także kupić szklane drzwi do garderoby - ze szkła przezroczystego lub mlecznego. Takie drzwi dodają wnętrzu lekkości. W przypadku garderoby doskonałym rozwiązaniem będą drzwi przesuwne z lustrem. Warto również wspomnieć o tym, że materiały, z których wykonane są przesuwne drzwi do garderoby czy szafy mogą się łączyć. Doskonale wyglądać będą drzwi przesuwne do garderoby drewniano-szklane, a zwłaszcza drzwi drewniane z lustrem.

 

Drzwi do garderoby ze wzorem
Drzwi mogą mieć oryginalne wykończenie i stanowić element dekoracyjny
Shutterstock.com
Drzwi do garderoby szklane
Drzwi szklane pozwalają na "podgląd" zawartości szafy
Komandor
Drzwi do garderoby z lustrem
Drzwi z lustrem optycznie powiększają i rozjaśniają przestrzeń
Shutterstock.com
Drzwi do garderoby
Takie rozwiązanie zapewnia w garderobie intymność
Shutterstock.com
    Więcej o:

Skomentuj:

Drzwi do garderoby - ażurowe, przesuwne, łamane