Kiosk - kup onlineKiosk - Ladnydom.pl

Drzwi inaczej – systemy przesuwne zawsze w dobrym stylu

sponsorowany

W dzisiejszym świecie jednym z największych luksusów jest wolna przestrzeń. Stąd architekci w ekskluzywnych projektach duży nacisk kładą na jej optymalne wykorzystanie.

System przesuwny PREMIUM
System przesuwny PREMIUM
Pol-Skone

Drzwi przesuwne i składane to starożytny azjatycki wynalazek, który do dziś często kojarzy nam się z wnętrzami w stylu japońskim. Kraj kwitnącej wiśni słynie z praktyczności, elegancji… oraz oszczędności przestrzeni. Powinno jej być jak najwięcej. Jak to osiągnąć? Po pierwsze nie gromadzić zbyt dużo sprzętów czy niepotrzebnych drobiazgów w obrębie jednego pomieszczenia, po drugie – zamiast tradycyjnych drzwi zainstalować system przesuwny.

Co jeśli nie drzwi tradycyjne?

Zacznijmy od tego, że do wyboru mamy dwie opcje. Po pierwsze są to systemy przesuwne - do zabudowy w ścianie, bądź z prowadnicą naścienną. Druga możliwość to skrzydła składane. Obydwa rozwiązania pozwalają zaoszczędzić przestrzeń i zachować ład w naszych wnętrzach. Umożliwiają także optyczne powiększenie przestrzeni, które możemy dodatkowo podkreślić poprzez wybór wariantu skrzydła ze szkleniem.

Estetyka porządku przestrzeni

Systemy przesuwne do zabudowy w ścianie POL-SKONE są łatwe w montażu i dostępne w różnych wymiarach skrzydeł. Komplet do zabudowy, obok drzwi, ościeżnic i prowadnic przesuwnych, jest wyposażony w chromowy zamek hakowy na blokadę, który można wymienić na  zamek na blokadę WC lub  z  zamkiem na klucz. Estetyczne wykonanie i elegancki styl tego rozwiązania pozwala je wkomponować niemal w każde wnętrze. Przy jego wyborze należy jednak pamiętać, że do pomieszczeń typu gabinet, sypialnia czy łazienka rekomendowany jest montaż drzwi jednoskrzydłowych. W przypadku salonu, którego układ wymaga łatwej dostępności często nawet z kilku punktów mieszkania, na główne wejście lepiej wybrać drzwi dwuskrzydłowe.

System przesuwny do zabudowy w ścianie
System przesuwny do zabudowy w ścianie
Pol-Skone

Opcja z otwartą przestrzenią

Takie rozwiązanie umożliwia naścienny system przesuwny. W tym przypadku do wyboru mamy dwie opcje – drzwi jedno- i dwuskrzydłowe. Przesuwny system naścienny zawiera prowadnicę, maskownicę i słup dojazdowy, które zabezpieczają właściwy ruch drzwi. Podobnie jak w przypadku drzwi przesuwnych do zabudowy w ścianie, naścienne systemy przesuwne to oszczędność przestrzeni i stylowe nawiązanie do nowoczesnej architektury, która sięga po rozwiązania proste i ascetyczne, co z kolei podkreśla charakter wnętrza. Dwuskrzydłowe drzwi przesuwne to możliwość zabawy przestrzenią. Dobrze wkomponowane, przy opcji otwarcia, mogą być niemal niewidoczne, a tym samym zyskujemy iluzję otwartej przestrzeni.

System przesuwny naścienny
System przesuwny naścienny
Pol-Skone

Lekkość i nowoczesna technologia wykonania

Kolejna propozycja POL-SKONE to drzwi składane, zwane również harmonijkowymi. Tutaj warto poświęcić chwilę na więcej szczegółów konstrukcyjnych. W tradycyjnym rozwiązaniu skrzydło zakłada system przylgowy, co oznacza charakterystyczne wcięcie, dzięki któremu w pozycji zamkniętej jego część jest schowana w ościeżnicy, a część nachodzi na ościeżnicę. W opcji DUO zastosowano rzadziej stosowany system bezprzylgowy – prosta krawędź w pozycji zamkniętej zrównuje się z ościeżnicą, tworząc z nią jedną płaszczyznę. Wypełnienie skrzydła to warstwa stabilizująca o strukturze „plastra miodu” (opcjonalnie płyta wiórowa pełna lub otworowa), która nadaje mu odpowiednią lekkość. W wyposażeniu standardowym znalazły się prowadnica i zawiasy kryte regulowane w skrzydle (w systemie bezprzylgowym) lub zawiasy czopowe wkręcane regulowane (w systemie przylgowym). Drzwi składane to coraz chętniej wybierane rozwiązanie. Estetyka drzwi składanych jest nowoczesną propozycją aranżacyjną, która świetnie komponuje się niemal w każdym wnętrzu, a dzięki niezawodnemu mechanizmowi doskonale sprawdzi się w użytkowaniu. Na koniec przypominamy, że tak jak w przypadku każdych drzwi, nie zapominajmy o odpowiednim doborze kolorystycznym. Mimo nazwy ‘składane’ drzwi w tym systemie są równie widoczne jak standardowe.

Drzwi składane, ościeżnica regulowana DIN DUO
Drzwi składane, ościeżnica regulowana DIN DUO
Pol-Skone

Minimalistycznie i funkcjonalnie

Alternatywą dla wcześniej przedstawionych systemów jest wyjątkowy system przesuwny naścienny MOVI. Jego zaletą jest największy minimalizm, który jednocześnie idealnie podkreśla skrzydła drzwiowe w różnorodnych tonach drewna. Można też zastosować inne kolorów i okleiny, nie tylko te fornirowanych. Mechanizm bez widocznych elementów prowadnic sprawia, że drzwi wyglądają niezwykle lekko i nowocześnie. Wyjątkowe rozwiązanie MOVI mocno wyróżnia się na tle standardowych systemów przesuwnych.

System przesuwny MOVI
System przesuwny MOVI
Pol-Skone
    Więcej o:

Skomentuj:

Drzwi inaczej – systemy przesuwne zawsze w dobrym stylu