Funkcjonalne, klimatyczne wnętrze? Jasne!

sponsorowany

Pomieszczenia o niepowtarzalnym klimacie, zachwycające głębią i w każdym calu służące domownikowi swoją praktycznością łączy jedno – inteligentne oświetlenie meblowe. Z nagrodzonym Diamentem meblarstwa 2021 systemem LOOX LED od firmy Häfele projektowanie światłem jest teraz bajecznie proste.

Funkcjonalne, klimatyczne wnętrze? Jasne!
Funkcjonalne, klimatyczne wnętrze? Jasne!
Häfele

Dobrze przemyślana przestrzeń jest też dobrze oświetlona. To światło eksponuje piękno mebli i pozwala wykorzystywać je w pełni, dodaje wielowymiarowości i decyduje o odpowiednim nastroju. Projektowanie światła powinno podążać za projektem wyposażenia wnętrza, lecz to nie zawsze jest łatwe. Modułowość i niewielkie rozmiary instalacji, prostej w montażu systemu LOOX LED, uwalnia pomysłowość, dostosowując się do najbardziej niepowtarzalnych rozwiązań.

.
.
Häfele

Jak pracuje światło w kuchni?

Kuchnia jest sercem domu. Nie tylko przygotowuje się w niej posiłki, ale także spędza czas w gronie rodziny i przyjaciół. Podczas gotowania najważniejsza jest zawsze ergonomia i praktyczność rozwiązań. Proszony obiad to prawdziwy sprawdzian funkcjonalności. Wyobraź sobie, że po wysunięciu szuflady, całe jej wnętrze jest równo oświetlone, więc bez problemu znajdujesz to, czego potrzebujesz. Podczas przygotowania jedzenia przesuwasz grzbiet dłoni nad czujnikiem, który natychmiast uruchamia prawie niewidoczne, płaskie źródło światła, bez problemu mieszczące się w spodzie wiszącej szafki. Blat natychmiast zostaje w pełni oświetlony – bez konieczności dotykania włącznika, co oszczędza Twój czas i pomaga utrzymać czystość. Pamiętaj, że blat to najważniejsza przestrzeń robocza w kuchni, która wymaga szczególnej uwagi przy rozplanowaniu oświetlenia. W zależności od barwy i materiału, z którego wykonano blat, potrzebna będzie odpowiednia moc światła. Ciemne powierzchnie pochłaniają dużą jego część i potrzebują większej mocy, kiedy jasne blaty mają mniejsze wymagania. Przy wyborze oświetlenia należy uwzględnić też możliwe odbijanie się źródła światła od blatu i zastosować odpowiednią, na przykład mleczną lub liniową oprawę. Ostatnim, niezbędnym elementem będzie wybór właściwej barwy światła – najlepiej, by było ono neutralne, białe, by najpełniej oddawało kolory jedzenia i samej kuchni. Równomierne, jasne i neutralne światło jest nieocenione podczas codziennego korzystania z kuchni, a zapewni je – niezależnie od zastosowanych materiałów i kolorów blatu – zróżnicowany system LOOX LED.

Gdy przyjdą goście, zachwyci ich nie tylko jedzenie, ale i sama oświetlona klimatycznie kuchnia. To Ty ustalisz kolor i natężenie światła – sterując pilotem lub swoim smartfonem. Z LOOX LED ergonomia staje się piękna.

Strefa życia domu

W salonie tętni życie i nigdy nie można przewidzieć, jaka atmosfera będzie tu panować. Przy dobrze rozplanowanym układzie oświetlenia meblowego praktycznie niepotrzebne będzie zapalanie innego światła. By nadążyć za życiem biegnącym swoim rytmem warto zastosować nastrojowe oświetlenie systemu LOOX LED. Nie musisz podejmować wielu decyzji, by wybrać światła realizujące wiele Twoich potrzeb, a przy pomocy aplikacji Häfele Connect Mesh sterowanie klimatem stało się prostsze niż dotychczas. Pod ręką masz dostęp do każdego źródła światła systemu LOOX LED w każdym pomieszczeniu w domu. Możesz dowolnie zmieniać jasność, temperaturę i kolor światła, a także włączać je i wyłączać z poziomu swojego smartfona. Własne ustawienia możesz zapisać na przyszłość, a w aplikacji, dostępnej dla Androida i systemu Apple iOS, ukazany masz aktualny podgląd pomieszczenia, dzięki czemu sterowanie światłem jest jeszcze bardziej intuicyjne.

Punktowe światło w szafce to świetny sposób, by efektownie wyeksponować dekoracyjne przedmioty lub ułatwić sobie wybór lektury na spokojne popołudnie. To właśnie oświetlenie pozwala to samo pomieszczenie wielokrotnie przekształcać i operować jego klimatem – salon dosłownie zaczyna żyć życiem domowników.

Przestrzeń wytchnienia

Kto z nas nie marzy o przytulnej, eleganckiej sypialni, która przyniesie wytchnienie po całym dniu? Odpowiednie oświetlenie meblowe jest w tym celu praktycznie niezbędne. Zapalenie głównego światła rozprasza półmrok i zabija magię sypialni, czyniąc ją tylko kolejnym pomieszczeniem. Nie wspominając o tym, jak ostre światło przeszkadza, gdy ktoś już śpi, a my chcemy przemknąć gdzieś, nie budząc go. Możliwości są dwie – poobijane nogi lub... odpowiednie oświetlenie. Rozproszone światło o wybranej przez Ciebie temperaturze (w sypialni często ciepłej, w granicach 2700-3200 K) nie tylko tworzy senny, przyjemny nastrój, ale także pozostaje funkcjonalne. Rozpinając elastyczną taśmę LED od spodu, wzdłuż krawędzi łóżka dodasz mu lekkości. Wybierając taśmę RGB będziesz mógł także dowolnie stylizować wnętrze. Łóżko zapraszająco zacznie sprawiać wrażenie, że delikatnie się unosi, a Ty będziesz mieć zawsze oświetloną podłogę tu przy krawędzi, zapewniając swoim stopom bezpieczeństwo. To niejedyne funkcjonalne wykorzystanie oświetlenia meblowego – możliwości mnożą się bez końca! Najbardziej oczywistą zdaje się potrzeba lampki nocnej. W ofercie systemu LOOX LED znajdziesz wiele opraw z elastycznym ramieniem, dzięki któremu zawsze będziesz mógł dostosować kąt padania światła – doskonałe rozwiązanie, by poczytać wygodnie książkę przed snem. Znajdziesz w katalogu oprawy, umożliwiające dostosowywanie natężenia światła, a także... ładowanie telefonu poprzez wbudowanie portu USB. To znacznie więcej niż lampka nocna – i już nie musisz martwić się szukaniem dla niej miejsca, w którym pozostałaby funkcjonalna. Możliwość wygodnego włączenia jej przy samej oprawie – przełącznikiem dotykowym, przyciskowym lub obrotowym umożliwi Tobie przeniesienie się bezpośrednio ze świata literatury do świata snu. Bez niepotrzebnego rozbudzania się i wstawania z łóżka, by wyłączyć lampkę. Tak jest po prostu wygodniej.

Dzięki różnorodności oświetlenia systemu LOOX LED i jego modułowości, w prosty sposób oświetlisz swoją garderobę – jej półki, szufladki, a nawet drążek garderobiany w szafie. Twoje ubrania nie tylko będą dobrze widoczne, umożliwiając Ci wybór stroju niezależnie od pory dnia i nocy, ale także będą prezentować się okazale.

I nie tylko...

Wraz z systemem LOOX LED jesteś w stanie oświetlić każdą przestrzeń przyjemnym, wysokiej jakości światłem. Także trudniejsze miejsca, narażone na wilgoć czy złe warunki pogodowe, czyli łazienka, taras i.... o czym tylko możesz pomyśleć – oświetlisz z powodzeniem w obrębie tego samego systemu. A to oznacza nie tylko niezawodność, ale też możliwość reżyserowania światła w całym domu za pomocą intuicyjnej aplikacji. To po prostu inteligentne rozwiązanie dla inteligentnego domu, nadążającego za technologicznymi rozwiązaniami ułatwiającymi – i uprzyjemniającymi życie codzienne.

System LOOX LED
System LOOX LED
Häfele

Dlaczego to działa?

Najlepszymi rozwiązaniami są rozwiązania proste – proste jak montaż systemu LOOX LED, który przy pomocy kilku intuicyjnych połączeń i technologii plug&play pozwala wprowadzić w życie nawet najniezwyklejsze projekty. Prosty podział oświetlenia na funkcjonalne, komfortowe i nastrojowe ułatwia myślenie o rozplanowaniu i właściwościach poszczególnych świateł. Efekt jest piorunujący – to oświetlenie sprawia, że meble ożywają, a przestrzeń zyskuje dodatkowy wymiar. Światła pozwalają „oderwać” mebel od ściany, dzięki czemu pomieszczenie uzyskuje dodatkową głębię. Tak już działa nasze oko – to co jasne zdaje się nam być bliżej. Świadomość takich prostych zasad pozwala osiągać prawdziwie artystyczne efekty przy aranżacji wnętrza. 

.
.
Häfele

Pomyśl o świetle jako o meblu

Projektując więc przestrzeń, planując rozłożenie mebli w pomieszczeniach nie zapomnij, by przemyśleć też dobrze oświetlenie meblowe. Niezależnie od zamierzonego efektu czy wybranych mebli – z systemem LOOX LED każde pomieszczenie nabierze światła i życia, a każda przestrzeń pracować będzie lepiej. Właściwe oświetlenie ma wielki wpływ na ergonomię i wygodę życia... i może je znacznie uprzyjemnić.

    Więcej o:

Skomentuj:

Funkcjonalne, klimatyczne wnętrze? Jasne!